Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Hitman 13:01
 » DJopek 13:00
 » KHot 12:58
 » emigrus 12:50
 » zibi13 12:47
 » cVas 12:47
 » Menah 12:23
 » Chrisu 12:22
 » ulan 12:16
 » Artaa 12:15
 » Bonifacyz 12:09
 » Liu CAs 12:00
 » Ramol 11:51
 » metacom 11:32
 » Guli 11:27
 » PeKa 11:21
 » rooter666 11:11
 » dugi 10:50
 » Dexter 10:49
 » McMi21 10:45

 Dzisiaj przeczytano
 40665 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Akceleracja interfejsu WinXP na GF3, GF4, itd. , Alonzo Vega 18/01/04 23:15
Pamietam, ze gdy tworzono jesze windowsa XP bylo slychac w zapowiedziach ze pulpit ma byc na Kartach GF3 i wyzszych akcelerowany przez GPU a nie przez CPU. Korzystałem z XP na kartach GF256 oraz GF2 to np.. większe płaszczyzny obiektów GUI przesuwane /pojawiające się nie chodziły płynnie a skokowo. Teraz gdy mam GF4 Ti jest tak samo jakby cały czas interfejs graficzny dalej spoczywał na barkach CPU. Może ktoś z Was wie jak uaktywnić akceleracje LUNY przez GPU?

  1. ke? , bor@s 19/01/04 00:18
    przecież sprzętowa akceleracja okienek istnieje już od windowsa 95 i nastarszych kart SVGA. Najpierw to było rysowanie kursora, potem prostych linii, aż do dzisiejszych kart. Wszystko dzięki funkcjom DirectDraw oferowanym przez sterowniki kart graficznych. Aby się przekonać, że akceleracja jest naprawdę wystarczy wyłączyć
    Właściwości ekranu->Ustawienia->Zaawansowane->Rozwiązywanie Problemów i dać suwak na pozycję Brak. Wtedy dopiero widać pracę procesora :D

    1. hmm2 , bor@s 19/01/04 00:20
      "nie chodziły płynnie a skokowo" jeżeli chodzi ci o rwanie krawędzi, to wynika ono z braku synchronizacji wyświetlania z monitorem... czyli brak vsync...

    2. Nie chodzlo , Alonzo Vega 19/01/04 00:40
      dokladnie o tego rodzju przyspieszenie wyswietlania, a o interfejs WixXP ktory jest wykonany troche inaczej niz poprzednicy(wiecej animowanych obiektow) W longornie ma byc znacznie ulepszona wersja obecnej LUNY i tam to juz FX nie wiem czy obsluzy wszystkie bajery.

  2. spoko , bajbusek 19/01/04 12:52
    pociesze Cie - nie przydadza Ci sie vertex shadery do pulpitu WinXp ;)) - za duzo o Longhornie sie naczytales..

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL