Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Zibi 21:49
 » P@blo 21:49
 » McMi21 21:33
 » cVas 21:32
 » Dexter 21:15
 » Venom79 20:48
 » rooter666 20:41
 » Kenny 20:39
 » Robek 20:31
 » mnih 20:18
 » Wolf 20:03
 » MARtiuS 20:02
 » dugi 19:59
 » ngP 19:55
 » luzak2363 19:40
 » Menah 19:30
 » emigrus 19:28
 » zibi13 19:14
 » GLI 18:49
 » PeKa 18:35

 Dzisiaj przeczytano
 64413 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problemy z siecia LAN - pomozcie , Olo 21/01/04 13:54
Tak w sumie nei wiem do ktorego dzialu zaklasyfikowac watek. W kazdym razie sytuacja z ktora wojuje wyglada nastepujaco. Mam mala siec w firmie. Ok. 10 kompow - roznych (od P200 do P4 2000, karty sieciowe w wiekszosci Kingstony i 3COMy, system glownie windows98se ale jest tez WinMe i W95OSR2), calosc polaczona ofc na skretce, do tego hub (3com) i router (Cisco) do ISDNu (dziala on tez jako serwer DHCP). Internet dziala normalnie natomiast sa problemy z siecia lokalna:
1. co jakis czas (pare minut) na hubie miga "collision"

2. komputery nie widza sie nawzajem w roznych konfiguracjach. Tzn. 1 komp potrafi widziec np. 4 inne, inny komp widzi te same kompy ale np. nie wejsc do niektorych z nich, ale sa tez takie ktore nie widza nawet siebie. Ale np. ping'i chodza zawsze bez problemow miedzy wszystkimi kompami.

Na wszystkich kompach TCPIP jest zainstalowane jako domyslny protokol, na niektorych jest tez doinstalowany NetBEUI (to jest konieczne zeby 3 kompy ktore musza sie widziec koniecznie widzialy sie zawsze, zreszta od dawna tak bylo a siec dzialala normalnie). Pare dni temu padl na amen net ale powodem okazal sie siekis worm (Opas32costamcostam) ale zostal usuniety i net ozyl. niemniej jednak od tego czasu LAN zwariowal i zadne zaklecia nie pomagaja.

pomozcie wiec bo osiwieje!

  1. u mnie byała kolizja na Hubie bo miałem połączone kompy , Glock19 21/01/04 22:03
    skrętką zaciskana jak sie komu podobało raz krosem raz stenderdem IBM innym razem jak pasowało wg kolorów komu sie podobało,wymieniłem kable wszytkie systemy i było git.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL