Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Kenny 19:10
 » rooter666 19:09
 » Doczu 19:01
 » KHot 18:53
 » dugi 18:52
 » Guli 18:52
 » Sherif 18:52
 » cVas 18:44
 » metacom 18:42
 » gigamiki 18:33
 » abes99 18:27
 » piszczyk 18:24
 » resmedia 18:18
 » wrrr 18:17
 » jablo 18:14
 » leon 18:11
 » Nepomucen 18:10
 » Artaa 18:09
 » ToM78 18:09
 » Zibi 18:05

 Dzisiaj przeczytano
 41181 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Sound Blaster 4.1 Digital a surround [troche dlugie] , Martens 29/01/04 01:18
Mam od okolo pol roku Sound Blastera 4.1 Digital i dotychczas jakies 2 proste glosniczki, lecz idąc z duchem czasu postanowilem dokupic jakies w miare sensowne glosniki i moj wybor padł na Creative 4400 4.1, glownie chodzilo mi o to zeby wreszcie moc cieszyc sie np w grach pelnym surroundem, no wiec wszystko ladnie podlaczylem, ustawilem subwoofer na dole, 2 glosniczki z tylu 2 z przodu i niesamowicie podjarany zaczalem wlaczac gierki :) no i troche sie rozczarowalem bo niestety nie mam tego o czym myslalem tzn w moim rozumieniu "dzwiek otaczajacy" na przykladzie gierki Call of Duty wyglada w ten sposob - ide sobie lasem i nagle z tylu slysze strzaly, wybuchy ktos naparza do mnie z CKMa itp obracam sie i faktycznie to wszystko sie dzieje za moimi plecami, u mnie tego nie ma i chociaz wszystkie 4 satelitki grają dalej mam efekt jakbym mial wlaczone 2 glosniki, oczywiscie w systemie ustawilem dzwiek na surround w grach powlaczalem EAX itp, czy ow problem lezy w mojej karcie dzwiekowej ? slyszalem na jej temat rozne rzeczy lecz sugerowalem sie tym ze skoro ma w nazwie "4.1" powinna w pelni wspolpracowac z tymi glosnikami, jakby ktos wiedzial o co w tym wszystkim chodzi niech sie podzieli wiedzą :)

  1. no mój gust , 123456789 29/01/04 02:16
    to wygląda to tak ,że trzeba dać trochę więcej "mocy" na tylne głośniki bo wiadomo,że są oddalone od ucha i kompa bardziej niż przednie.
    Wtedy odczujesz ten suroooound.
    Rozumiem ,że głośniki podłączone prawidłowo i w testach każdy gra oddzielnie.

  2. 4.1 obsluguje , Wedrowiec 29/01/04 03:15
    4.1 :P
    sprawdz ustawienia, tak jak kolega 1..9 pisze wyzej, zapusc test od sterownikow - musi dzialac.

    "Widziałem podręczniki
    Gdzie jest czarno na białym
    Że jesteście po**bani"

  3. Zobacz ustawienia głośników w HQ cośtam , Janusz 29/01/04 07:41
    Z tego co pamiętam możesz tam mieć ustawione 2 głośniki.

    Zawsze warto być człowiekiem,
    choć tak łatwo zejść na psy.
    /Autsajder, Dżem/

    1. Dokladniej - panel sterowania\AudioHQ\Surround Mixer\zakladka Speakers , bwana 29/01/04 07:56
      tam sa ustawienia dot. liczby glosnikow (rodzaju zestawu glosnikowego) - z 2/2.1 przelacz na 4/4.1

      to samo (chyba) mozna uzyskac w panelu sterowania\Sound and Audio Devices\sekcja Speaker Settings\przycisk Advanced\zakladka Speakers\ustawienie pole Speaker setup: wybrac Quadrophonic speakers.

      "you don't need your smile when I cut
      your throat"

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL