Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » maddog 20:32
 » cVas 20:25
 » Wedrowiec 20:24
 » Rafael_3D 20:23
 » mnih 20:22
 » wrrr 20:19
 » myszon 20:07
 » elliot_pl 19:59
 » Kenny 19:57
 » GLI 19:49
 » marek_m 19:46
 » metacom 19:28
 » burz 19:19
 » rooter666 19:13
 » Artaa 19:11
 » Doczu 19:01
 » KHot 18:53
 » dugi 18:52
 » Guli 18:52
 » Sherif 18:52

 Dzisiaj przeczytano
 44047 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Zużycie prądu w garażu - jak policzyć - pytanie do elektryków ? , RoY 29/01/04 13:56
Witam !
Mam taki problem :
Posiadam garaż blaszak i nie mam w nim prądu (nie ma możliwości bezpośredniego podłączenia do skrzynki z licznikiem) postanowiłem podłączyć się do sąsiada i rozliczamy się umownie -
ja posiadam w garażu 3 świetlówki 34W kazda (takie dluzsze lampy)
są one zapalane raz dziennie na około 30-45 sec.(góra minuta) moment wjazdu do garażu - innych urządzeń nie używam
Sąsiad użycza prądu jeszcze 2 osobom i po prostu raz na jakis czas "kasuje" nas za ten prąd.
Czy jest jakas metoda aby policzyc w miare dokladnie koszt mojego zuzycia pradu + ewentualnie 1/4 kosztów stalych sasiada (nie wiem ile to moze byc....ale chyba gora kilka zlotych/m-c?)
Opcja zamontowania podlicznika nie wchodzi w gre bo i tak reszta sasiadow nie ma zamiaru tego robic....
pozdrawiam

  1. to proste: , Cartman 29/01/04 14:37
    3 świetlówki * 34 W = 100 W
    1 min. * 30 dni to 30 min
    30 min. * 0.1 kW = 0.05 kWh = jakieś 2 grosze !
    Czyli jedyne co musicie podzielić między siebie to opłatę abonamentową (za grzeczność udostępnienia prądu przez sąsiada też wypadałoby mu jakieś drobne rzucić - flaszkęczy cóś )

    SWEEET !

    1. dzieki , RoY 29/01/04 14:42
      wlasnie o to mi chodzilo
      pozdrawiam

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL