Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » maddog 20:32
 » cVas 20:25
 » Wedrowiec 20:24
 » Rafael_3D 20:23
 » mnih 20:22
 » wrrr 20:19
 » myszon 20:07
 » elliot_pl 19:59
 » Kenny 19:57
 » GLI 19:49
 » marek_m 19:46
 » metacom 19:28
 » burz 19:19
 » rooter666 19:13
 » Artaa 19:11
 » Doczu 19:01
 » KHot 18:53
 » dugi 18:52
 » Guli 18:52
 » Sherif 18:52

 Dzisiaj przeczytano
 44014 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Ustawienie pamięci w biosie... CL, burst etc. jak to jest? , BrUcE_609 29/01/04 14:34
Ustawiłem sobie w opcjach pamieci CL 2, bursty i inne na 4, 8 etc. Command na 2T, fsb na 133. Czyli na najlepsze :) No i teraz pytanie... Czy pamieci (2x256 DDR2100) faktycznie tak działają? Gdzie sprawdzić czy one "obsługują" takie ustawienia...lub czy faktycznie na takich działają lepiej?

Jutro być troche lepszym niż dziś i
dużo lepszym niż wczoraj...

  1. AIDA prawdę Ci powie , milekp 29/01/04 14:37
    pokazuje ustawienie timingów a czas odczytu i zapisu pamięci też sprawdzisz.

  2. niestety... , BrUcE_609 29/01/04 15:11
    albo nie pokazuje tego co bios albo nie wiem na co patrzeć...wskazuje timing "wartosć jaką MOGĘ ustawić MAX i MIN, ale nie jaką ustawiłęm" ... poza tym AIDA ma za dużo błęów i jej nie ufam przez to... sandra też nie bardzo ma wszystko wypisane . Może te programy inaczej nazywają to co się w biosie ustawia... ktoś ma inne propozycje??

    Jutro być troche lepszym niż dziś i
    dużo lepszym niż wczoraj...

    1. Poszukaj dobrze a nie , milekp 29/01/04 15:17
      jęczysz. AIDA pokazuje jakie masz aktualnie timingi.
      I na jakiej podstawie uważasz, że ten program ma za dużo błędów?

      1. timing chyba znalazlem... , BrUcE_609 29/01/04 16:06
        ale nie pod pamięciami tylko "mikroukład płyty głównej" CAS latency. W pamięciach jest podane "najniższe i najwyższe opóźnienie" a nie aktualna wartość... co do błędów to pokazuje procesor 6.5x200 (jest 13x100) a dalej gdzies wyświetla, żę fsb jest jednak 100 (mała niezgodnosć) no i wykrywa mi kości pamieci jako jednej firmy tylko o innych nazwach modeli a mam wmontowane zupełnie inne dwie kości. To też szczegół, ale zawsze wprowadza niepewność co do reszty pomiarów! Dzięki za pomoc!

        POZDR.

        Jutro być troche lepszym niż dziś i
        dużo lepszym niż wczoraj...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL