Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » maddog 20:32
 » cVas 20:25
 » Wedrowiec 20:24
 » Rafael_3D 20:23
 » mnih 20:22
 » wrrr 20:19
 » myszon 20:07
 » elliot_pl 19:59
 » Kenny 19:57
 » GLI 19:49
 » marek_m 19:46
 » metacom 19:28
 » burz 19:19
 » rooter666 19:13
 » Artaa 19:11
 » Doczu 19:01
 » KHot 18:53
 » dugi 18:52
 » Guli 18:52
 » Sherif 18:52

 Dzisiaj przeczytano
 44015 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[SOFT] Win98se - problem z siecia (numerem IP i nie tylko) , waski 29/01/04 18:03
Witam!

Dzis musialem z powodu virusa przeinstalowac system u jednej osoby w sieci lokalnej - zostal W98se, tak jak wczesniej... Wszystko niby dziala, ale nie moge skonfigurowac sieci i nie wiem co jest tego przyczyna...

Sterowniki do sieciowki (Realtek) sa wgrane takie jak poprzednio (probowalem tez najnowszych, ale to nic nie daje), oprocz tego protokol TCP/IP, udostepnianie plikow i drukarek w sieci MS Networks, logowanie Windows - czyli wszystko tak jak poprzednio. Zaznaczone jest, ze 'chce miec mozliwosc udostepniania ...'

Problem jest w tym, ze kompa nie widac w sieci (on nawet sam siebie nie widzi w otoczeniu sieciowym), poza tym nie moge zmienic numeru IP!
Obojetnie, czy jest wybrane automatyczne przyznawanie nr IP, czy tez wpisze swoj (jakikolwiek) po restarcie nr IP to 127.0.0.1
Jedyne co dziala to pingowanie tego numeru - z innych kompow w sieci tez..

Wszystkie ustawienia sprawdzalem chyba ze 3 razy, poza tym siec konfiguruje zawsze tak samo na wszystkich 5 kompach, ktore sa w naszej sieci :)
Robilem to juz w W95/98/98se/Me/2k/XP, ale nigdy takiego cyrku nie bylo, zeby sie nie dalo ustawic nr IP!

Sam nie wiem, co teraz - instalowac jeszcze raz Win? Szczerze mowiac nie chce mi sie... :(
Moze poradzicie cos (oprocz reinstalki)?
Z gory dzieki za sugestie!

SNAFU
Situation Normal, All Fucked Up

  1. czekaj, czekaj, pingowałeś ten numer IP 127.0.0.1 z innych kompów , deadly 29/01/04 18:30
    no to nieźle. to jest numer pętli zwrotnej dane z kompa nigdzie nie wychodzą.
    Co do problemu to wywal sterowniki sieciówki i zainstaluj od nowa. Albo przeinstaluj winde.
    pozdro

    lubię robić nic

  2. albo z menedżera urządzeń , m_aczo 29/01/04 19:04
    wywal sieciówkę, zrestartuj i pozwól jeszcze raz Windowsowi ją wykryć, mozesz również usunąć zainstalowane protokoły sieciowe [TCP/IP itp.] i zainstalować jeszcze raz:)

    1. dokladnie - to powinno na 100 % pomoc. , zeb 29/01/04 19:31
      j.w.

      Zack

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL