Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 22:04
 » Wolf 22:02
 » Artaa 21:58
 » Nepomucen 21:55
 » JE Jacaw 21:55
 » DJopek 21:54
 » Kenny 21:49
 » Star-Ga-T 21:48
 » Syzyf 21:40
 » skalak23 21:31
 » fiskomp 21:30
 » Matti 21:07
 » rooter666 20:58
 » kyusi 20:56
 » akslow 20:47
 » maddog 20:46
 » Wedrowiec 20:24
 » Rafael_3D 20:23
 » mnih 20:22
 » wrrr 20:19

 Dzisiaj przeczytano
 45990 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problem z botowaniem systemu z Raida , Ad@mus 30/01/04 10:55
Witam.

Mam dwa systemy na dwóch oddzielnych fizycznych dyskach, które są podłączone do kontrolera Raid. W biosie mam ustawione botowanie z dysku 1 kontrolera raid. Do kontrolerów primary i secondary mam podłączone napędy CD, CDRW i DVD oraz jeden dysk twardy wymienny w kieszeni.
Problem polega na tym, że gdy wyjmę dysk wymienny a później go wsadzę spowrotem bios automatycznie przestawia go jako pierwszy botujący i podczas startu wyskakuje brak systemu operacyjnego. Muszę wtedy ponownie konfigurować biosa tak aby znowu dysk z raida był dyskiem pierwszym. Z uwagi na to że nie chcę łączyć dysków systemowych z napędami optycznymi nie mogę połączyć ich do kontrolerów primary i secondary.
Poza tym dziwne jest także to że gdy bios nie znajdzie systemu na tym dysku powinien szukać po dyskach z raida, a tak się nie dzieje.

Da się to jakoś tak ustawić aby nie było tego problemu ?

Brunetki, Blondynki, wszystkie jak
foczki, jedna obok drugiej !!!!!!!

  1. A podaj co to za mobo i co za kontroler?? , Yorg 30/01/04 20:17
    czy zintegrowany czy osobna karta??

    GG: 1706185
    lub komórka :)

    1. Abit IS7 raid , Ad@mus 31/01/04 12:29
      Kontroler na płycie.

      Brunetki, Blondynki, wszystkie jak
      foczki, jedna obok drugiej !!!!!!!

      1. A czy poprawnie wychodzis z BIOSU mobo?? , Yorg 2/02/04 15:00
        wiem z eglupiio to brzmi ale swego czasu bylo na niektorych mobo ze jak wybrales opcje exit&save to nie zpaisywalo zmian, a jak wcisles jakas konfiguracje to wychodizl i bylo ok.

        Inna sprawa - zrob zeby komp bootowal tylko z RAID (reszta opcji na disabled) i Boot Other Device na off/disabled

        GG: 1706185
        lub komórka :)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL