Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » elliot_pl 16:51
 » KHot 16:49
 » Star-Ga-T 16:49
 » kyusi 16:49
 » Sherif 16:48
 » Artaa 16:43
 » Dexter 16:36
 » kojot 16:29
 » Kenny 16:28
 » malyy 16:25
 » Nefratus 16:22
 » ligand17 16:09
 » AfiP 16:08
 » pawcio 16:07
 » rurecznik 16:04
 » Hitman 16:04
 » NimnuL 15:57
 » Nihilist 15:45
 » piszczyk 15:25
 » 247 15:22

 Dzisiaj przeczytano
 90212 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Padł Radeon 9600 256MB Herculesa - pomozti! , gorky 9/02/04 21:13
Zapodajcie czyms optymistycznym, bo zaraz oszaleje :/

Wlasnie skonczylem naprawiac komputer kuzynowi (za ktory zabralem sie po dopieszczeniu swojego) i przy probie wlaczenia komputera ojca (grafa jak w temacie) na calym ekranie juz podczas POST widac PASY... Cos takiego dzialo sie juz wczesniej czasem, problem - wydaje mi sie - lezal w napieciu, ponoc te Herculesy sa bardzo wybredne...

Z tym ze te KILKA razy co tak sie dzialo (dawno), to tylko podczas grania/benchmarkowania i reset kompa pomagal...
A teraz nic, kolo poludnia komp chodzil, bylo OK, wylaczylem, niedawno wlaczam i od razu taka kaszana...

Wyjmuje karte, wsadzam stara Rivke, wszystko chodzi ladnie...
Wyjmuje Rivke, wsadzam Herculesa - nie chodzi.
Jeszcze raz Rivka - dziala :(

To byl problem pierwszy - co to do cholery moglo byc?

Ale problem drugi mnie meczy jeszcze - otoz wyciagajac Rivke ze zmeczenia tym wszystkim zapomnialem wylaczyc zasilania... Uswiadomilem to sobie jak blysnela mi czerwona LEDka pt:"karta niewlasciwie umocowana w gniezdzie"
Nie wyciagnalem jej do konca, w try miga odlaczylem napiecie, wcisnalem do konca...
Na pierwszy rzut oka wszystko chodzi (tzn mowie o wszystkim poza Herculesem) ale czy moglo pasc cos czego nie widac od razu? NIe sprawdzalem dokladnie karty, bo musialbym przeinstalowywac stery (Catalyst -> Detonator)

Zreszta i tak mam juz na dzisiaj dosc, mialem zaczac sie uczyc do poprawki :/

Czekam na jakas sensowna idee dot. obu problemow, wzglednie na cos optymistycznego :/

  1. optimistycznie , bajbusek 9/02/04 21:16
    mnie spalil sie GF4 4200 i wzialem za niego na Allegro 150 zeta... oczywiscie za SPALONEGO.

  2. mi sie kiedys spalil r8500 , chris_gd 9/02/04 21:18
    i tez poszedl na allegro ale niestety tylko za 60zl.
    choc dobre i to bo spalonych czesci na scianie juz kilka u mnie wisi i wole 60zl. niz kolejne gwozdzie w scianie

    Ryzen 7 3700X@4.3GHz/16GB 3000Mhz/
    RTX 2060Super@GPU1600/MEM1900

  3. zrób sobie ładny , Carmamir 9/02/04 21:36
    model karty Radeon 9600 Hercules 256MB, tzn. odłupaj wszystkie części z PCB tego radka, naklej na jakiś papier, opisz każdą część, PCB przyklej obok, włóż to do jakiegoś ładnego obramowania i sprzedaj na Allegro jako model :D

    No to się wkopałem...

  4. albo jako atrapke , blimek 10/02/04 07:18
    tak jak atrapki komórkek a pozatym przeca taki radek powinien być na gwarancji

    twojepc - forum światopoglądowych ekspertów

  5. jasne , gorky 10/02/04 13:34
    radek poszedl na gwarancji, pol miesiaca trzba czekac. Spoko :)
    A jak z ta plyta - moglo cos pasc?

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL