Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » bmiluch 19:34
 » GLI 19:28
 » KHot 19:23
 » MARtiuS 19:18
 » hokr 19:07
 » piszczyk 19:04
 » rooter666 19:00
 » Sherif 19:00
 » Dexter 18:58
 » Artaa 18:57
 » Kenny 18:54
 » Liu CAs 18:53
 » kyusi 18:47
 » emigrus 18:41
 » bobbaniak 18:38
 » Wedelek 18:28
 » wrrr 18:26
 » jablo 18:13
 » HetmaN72 18:13
 » waski 18:12

 Dzisiaj przeczytano
 43718 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

k.cyfrowa (avi) --> xvid i dziwne krzaki (załączam screena) CO JEST PRZYCZYNĄ? :( , Jaceqp 18/02/04 23:24
Witam...
Posiadam kamerkę SONY TRV-355E.
Scenalyzerem zgrywam zawartość kasety na hdd, potem zaprzęgam Virtual-Dub'a i przerabiam to na xvid'a.
Od jakiegoś czasu jednak zaczęło się dziać coś niepokojącego na materiałach wyjściowych. Otóż od czasu do czasu na filmie pojawiają się rozpikselowane na szaro fragmenty, przyczyn których nie znam.

Standardowo w VDub'ie dokonuję 2przebiegowej kompresji dodając filtr antyprzeplotowy oraz ewentualnie zwiększając nasycenie barw.
Dawniej na tych samych ustawieniach wszystko było jak najbardziej OK.
Tak mniej więcej wygląda tego typu błąd (tu zamieszczam link do posta+screen na forum, na którym niestety odpowiedzi nie otrzymałem ;-[ )
http://forum.swiatobrazu.pl/...iewtopic.php?t=6066

Mam nadzieję, że znacie przyczynę takiego czegoś - w razie jakichś pomysłów na rozwiązanie proszę o odpowiedź - na wszelki wypadek podaję jeszcze konfig kompa:
A2000XP+, 512DDR, GF4Ti4200 ViVo, HDD: 2xWDC800JB (8MB cache), płyta GIGABYTE KT400, firewire itp itd...
Dodam jeszcze że komp chodzi stabilnie i stosunkowo szybko więc raczej nie biorę pod uwagę tego że coś nie wyrabia. Ponadto dla świętego spokoju podczas kompresji do kompa się nie dotykam ale i takkrzaki się pojawiają :(

Nagrywanie kamerą odbywa się w formacie Long-Play. Zgrane pliki avi z kamery nie przejawiają oznak uszkodzenia.

PS. Obecnie na 1GB filmu z kamery (4min, 45sek) kompresuję do ok. 42MB (bez audio). Może polecicie jakiś inny i dobrej jakości kodek (wraz z ustawieniami). Lub inaczej mówiąc czy oprócz XVid'a warto korzystać z czegoś innego?

pozdr.
Jaceqp

R7-3700x/32GB/R6800 16GB

  1. Ja uzywam DR.Divix i mi siem sprawuje znakomicie , Glock19 19/02/04 00:14
    i nie mam zadnych problemów a jakośc ideał

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL