Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » GLI 19:28
 » KHot 19:23
 » MARtiuS 19:18
 » hokr 19:07
 » piszczyk 19:04
 » rooter666 19:00
 » Sherif 19:00
 » Dexter 18:58
 » Artaa 18:57
 » Kenny 18:54
 » Liu CAs 18:53
 » kyusi 18:47
 » emigrus 18:41
 » bobbaniak 18:38
 » Wedelek 18:28
 » wrrr 18:26
 » jablo 18:13
 » HetmaN72 18:13
 » waski 18:12
 » globi-wan 18:08

 Dzisiaj przeczytano
 43700 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Potrzebna porada radcy prawnego , blimek 19/02/04 07:52
Czy jeśli mamy zawartą umowę z firmą X która dotyczy wynajmu samochodu tzn wynajmujemy samochód od X ,uregulowane jest to umową w której dokładnie podana jest nazwa typ ,marka ,samochodu i rejestracja.

Czy jeśli właściciel samochodu sprzeda ten samochód, to trzeba wypowiadać z nim umowę czy automatycznie umowa jest nieważna ?

Pomóżcie dobrzy koledzy

twojepc - forum światopoglądowych ekspertów

  1. no wiec , Jumper 19/02/04 08:18
    Z powodu braku danych dt. umowy musisz troche poszukac sam:

    Nowy wlasciciel staje sie automatycznie nowym wynajemca chyba ze wypowie umowe, ale musi zachowac terminy ustawowe (art. 678 par. 1 kodeksu cywilnego, terminy ustawowe masz w art. 673 par. 2 K.C.)

    o wynajmnie szukaj w
    art 659 do 679 KC
    acha i czy to jest najem czy jakas inna umowa (leasing) nie swiadczy jej nazwa ale tresc

    "Łatwiej wybaczyć wrogowi niż
    przyjacielowi"
    William Blake

  2. potrzebne jest wypowiedzenie, chyba że umowa stanowi inaczej , fiskomp 19/02/04 08:21
    Oczywiście właściciel może sprzedać swoją własność, ale jeżeli w umowie nie było zapisane że wynajmujący może rozwiązać ją w każdym czasie bez wypowiedzenia, to wynajmujący może rościć sobie prawo do zadośćuczynienia za straty powstałe z przyczyn rozwiązania umowy z winy wynajmującego (jeżeli samochód był wykorzystywany do prowadzenia działalności).
    Musisz podać więcej danych na temat tej umowy.

    pozdrawiam,

  3. Tak , blimek 19/02/04 09:08
    Firma wynajmuje samochód na podstawie umowy najmu, w której nie ma żadnej wzmianki na temat wypowiedzenia, umowa obowiązuje od 01.11.03. do 1.05.04 .
    W styczniu właściciel samochodu wynajmujący sprzedał go.
    ale umowy nie wypowiedział na piśmie
    na początku lutego komornik zainteresował sie Wynajmującym i przysłał pismo do najmującego.

    Moje pytanie brzmi czy jesteśmy zobowiązani dalej umową czy wraz ze sprzedażą samochodu (przedmiotu najmu, do którego tyczy się ta umowa tylko i wyłącznie)
    Czy trzeba pisać do właściciela o rozwiązanie umowy ?
    Jak to jest przewidziane w kodeksiecywilnym ?

    twojepc - forum światopoglądowych ekspertów

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL