Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » metacom 10:59
 » dugi 10:50
 » Dexter 10:49
 » McMi21 10:45
 » cVas 10:42
 » malyy 10:33
 » Artaa 10:29
 » KHot 10:19
 » rooter666 09:46
 » JE Jacaw 09:43
 » szczebel 09:40
 » @GUTEK@ 09:37
 » Majster 09:22
 » jablo 09:17
 » Kenny 09:09
 » Hitman 09:07
 » leosh 09:04
 » Syzyf 08:55
 » etranger 08:54
 » GLI 08:44

 Dzisiaj przeczytano
 34213 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Serwer domeny windows - jaki config? , Nebuchadnezzar 24/02/04 14:12
A wiec tak. Jest sobie siec - 15 kompow jak na dzisiaj (zapewne dojdzie jeszcze z 5). Na wiekszosci tych kompow zainstalowane sa rozne badziewne programy ksiegowe, kadrowe, rozne platniki itp. reszta to tylko maszyny do pisania. W tej chwli istnieje koniecznosc zabezpieczenia tych danych przed fizycznym dostepem (niektorzy ludzie mysla ze jak maja haslo na win98se to juz sa bezpieczni), no i najwazniejsza sprawa - zabezpieczenie tych danych przed utrata czyli kompleksowa archiwizacja. No i ktos wpadl na pomysl zeby uczynic domene windows. Decyzja zapadla i teraz jest kwestia konfiguracji sprzetowej serwera i wyboru systemu op. Ciekawi mnie co w takich sytuacjach w tej chwili sie stosuje. Decydenci chca, zeby ten serwer udostepnial jeszcze internet - ale to raczej glupi pomysl i musi to byc na intelu bo wiadomo "amd sie wiesza" :/ Oczywiscie kasa tez sie liczy, wiec nie ma co sie dawac ponosic wyobrazni. Ogolnikowo to osobiscie zaproponowabym cos takiego:
Northwood HT fsb800 2.6 lub 2.8 GHz
mobo na i865PE lub i865G
RAM 2x512MB PC3200 do duala
HDD przydaloby sie jakies SCSI w mirrorze, ale nie wiem czy nie ponosi mnie wyobraznia, moze zwykle SATAlub PATA w RAID
obudowa 2 x zasilacz
naped do archiwizacji, nie wiem - moze jakies DVD-RW?
do tego win2003 server

a moze szarpnac sie na jakis zestaw na Xeonie?
Pytam sie bo chce miec jakas podstawe do dyskusji i nie mam za wiele doswiadczenia w takich sytuacja. Co WY doswiadczeni administratorzy i userzy sieci windowsowych byscie zaproponowali, co macie u siebie w firmach?

dupa na stołku, morda przy korycie...

  1. weź to , mirkrup 24/02/04 23:35
    http://www.hp.com.pl/overview/1933

    jest promocja - do tego Veritas Backup Exec, w2k3 SBS i streamer - oczywiście, po obliczeniu teoretycznej wielkości danych do backupu.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL