Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » NimnuL 12:12
 » dulik 12:12
 » steve 12:12
 » Kenjiro 12:10
 » Kenny 11:54
 » Katoda Lt 11:49
 » rainy 11:49
 » rarek 11:45
 » Emios 11:42
 » Demo 11:38
 » RM.Harry 11:33
 » KHot 11:33
 » Artaa 11:29
 » Robek 11:23
 » Wedelek 11:16
 » Wojtekar 11:15
 » Flo 10:56
 » Lukas12p 10:54
 » Dexter 10:53
 » dugi 10:45

 Dzisiaj przeczytano
 123957 postów,
 wczoraj 408716

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Czy ktoś z was używa firewalla Kerio 4.0.13 ? , Marcus 26/02/04 21:27
Ja osobiście używam wersji 2.1.5 i nie wiem czy się przesiadać. Kiedyś próbowałem przygody z 4.0.7 ale przy ciągłej pracy zawieszał mi połączenie z internetem i z niego zrezygnowałem. Jak to się ma do tej obecnej nowej wersji 4.0.13 ? Czy jest w stanie mi go ktos polecić, czy też raczej mam zostać przy wersji 2.1.5 PL ?

Nie wolno niczego nie robić tylko
dlatego, że nie można zrobić
wszystkiego.

  1. hmm , Czarek 26/02/04 22:01
    krotko - zostan przy 2.1.5 - sprawdzone etc - 4.x.x jest imo duzo gorsza i ogolnie pomylka jak dla mnie - sam uzywam 2.1.5 i nie mysle sie przesiadac na zadne nowsze wersje - bo i po co?

  2. hmm , Czarek 26/02/04 22:07
    w ogole imo Kerio 2.1.5 to najlepszy FW pod Winde (co juz wielokrotnie tu chyba powtarzalem), wiec po co go zamieniac na cos gorszego (chyba, ze nie wiesz, o co chodzi w K2 - bo sa takie osoby tutaj, ale imo lepiej sie doszkolic z K2 i zakumac, o co w nim chodzi - naprawde warto i nie jest to wcale trudne, niz sie przesiadac na cos niby prostszego, ale za to (duzo) gorszego)

    1. Dlaczego niby gorszy? to jakaś moda, że co trudniejsze w obsłudze to lepsze? , Seba78 26/02/04 23:17
      miałem 2 i z przyjemnością przesiadłem się na 4. Czy 2 w jakikolwiek lepszy sposób zabezpiecza komputer? Oświeć mnie jakbyś mógł w czym tkwią różnice...

      www.nieruchomosci-gil.pl

      1. nie zadawaj , ENGELS 26/02/04 23:58
        Czarusiowi zbyt skomplikowanych pytań .

        Nie kłócę się z idiotami - ściągną cięna swój poziom i pokonają doświadczeniem...

        1. hmm , Czarek 27/02/04 21:09
          dziekuje za troske, ale to pytanie akurat wcale takie nie jest...

      2. hmm , Czarek 27/02/04 21:08
        2-ka wcale nie jest trudniejsza w obsludze niz 4-ka (wrecz przeciwnie), bo zeby sensownie uzywac obydwu tych wersji, to i tak trzeba skorzystac z edytora regulek filtrujacych, ktory w 2-ce jest na widoku, latwo/szybko dostepny i stanowi centralne miejsce programu, a w 4-ce autorzy jakby sie wstydzili tego, ze w ogole jest (zapewne aby nie wystraszyc przesiadkowiczow z ZA czy NIS) i go gleboko zakopali powstawiajac "wyzej" pseudo regulki w stylu ZA (typu kliknij permit lub deny), ktorych w dodatku nie mozna nawet usunac (!) - pseudo, bo zbyt ogolne. Zamiast tego nadodawali zbednych w FW elementow (moze poza IDS'em, ale inaczej zrobionym!), a cala implementacja programu wyszla przyciezka i nieczytelna - K2 jest obiektywnie bardziej przemyslana, czytelna i spojna aplikacja. nie mowie juz o wydajnosci programu (moje regulki z K2 w K4 wczytuja sie dobre kilka sekund!) i zuzyciu zasobow. Zreszta odruch starego usera K2 po zainstalowaniu i kilkuminutowej stycznosci z K4: gdzie jest ta ikona Dodaj/usun programy mowi sama za siebie :-)

        Nie mowie, ze K4 jest zle, ale jest zdecydowanie gorsze od K2 nie tylko w mojej opinii - nie bronie nikomu go uzywac, i jesli jestes z niego zadowolony, to swietnie.

        btw moze inni uzytkownicy K2 (wiem, ze jest tu ich sporo) sie rowniez wypowiedza na ten temat: co sadza o K4 w porownaniu z K2 i dlaczego pozostali przy starszej wersji?

        1. mówisz, że trzeba koniecznei korzystać z regółek??? , Seba78 28/02/04 16:16
          dlaczego? przecież chyba sam ustalasz regóły dla konkretnych programów! Sory, że Ci truję ale jakie mają znaczenie te dodatkowe regółki, w czym one pomagają?

          www.nieruchomosci-gil.pl

  3. ta wersja jest ok , Magnus 26/02/04 22:07
    wystarczy poczytać chanelog:

    Version 4.0.8 (21 Nov 2003)
    KPF no more stops network traffic after several hours/days of uptime (also solves "cannot connect to service" problem)

    to chyba był Twój problem. Oczywiście do wersji 13 doszło jeszcze sporo porawek.

    Ja używam tego kerio od pierwszych bet wresji 4 i jestem bardzo zadowolony.
    W wer .12 doszło polskie tłumaczenie - to takie info jak ktoś miał opory z powodu braku pl języka

    Cały opis zmian masz tu --> http://www.kerio.com/kpf_releasehistory.html

  4. A czy szanowni panowie... , Pik$el 26/02/04 22:42
    ... mogli by podesłać mi swoje regółki do KPF 2.1.5 ? Mam problemy z poprawną konfiguracją i chciałbym zobaczyć jak to robią inni ... Jestem lame w firewalach ;-(


    Pozdro.

    +++

    1. Kuźwa, błędny email , Pik$el 26/02/04 22:44


      Pozdro

      +++

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL