Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » pwil2 01:50
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13
 » Wedrowiec 00:41
 » esteban 00:15
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15
 » Star Ride 23:06

 Dzisiaj przeczytano
 7128 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Głośniki z magnesem neodymowym - są OK ? , Marcus 3/03/04 19:36
Zamierzam kupić głośniki do samochodu, które w swojej kontrukcji wykorzystują magnes neodymowy. Takie głośniczki można zobaczyć tutaj:
http://www.dax-myslowice.pl/...glosniki_cb162.html
Posiadam radyjko pioneera 4x50 W. Czy ma ktoś takie głośniki i może się wypowiedzieć coś na temat dźwięku generowanego przez nie ? Są gorsze czy lepsze od głośników na standardowych magnesach ?

Nie wolno niczego nie robić tylko
dlatego, że nie można zrobić
wszystkiego.

  1. hehe roznicy nie w dzwieku nalezy oczekiwac , rapra 3/03/04 21:08
    a w jego sile
    magnesy eodymowe sa po prostu silniejsze od standardowych - no i niestety deczko drozsze.
    wynikiem ich zastosowania bedzie wiec wieksza efektywnosc glosnikow, co w praktyce oznacza ze taki glosnik bedzie przy takiej samej mocy gral glosniej albo bedzie potrzebowal mniejszej mocy do grania z taka sama glosnoscia
    aczkolwiek te 91dB skutecznosci to slabiutko jak na takie glosniki. zalety upatrywal bym w membranie aluminiowej - glosnik wytrzyma wieksze obciazenie.
    zapis, ze jest to glosnik wysokotonowy jest nieprawdziwy - to jest ewidentnie glosnik szerokopasmowy - w tym swietle inaczej bym rozwazal jego przydatnosc - glosnik o srednicy 16cm bedzie bardzo cienki w basach. obsadzilbym go w roli srednio-niskotonowego (ew. przedniego) a do basu zastosowal jakis 25-30cm w zaleznosci od szerokosci polki.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL