Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » piszczyk 15:25
 » 247 15:22
 » Kenny 15:21
 » AdiQ 15:16
 » KHot 15:12
 » Holyboy 15:11
 » Dhoine 15:06
 » XepeR 15:04
 » 5eba 15:04
 » Ament 15:04
 » grubas 15:00
 » leosh 14:55
 » rooter666 14:55
 » Pietka 14:49
 » Master/Pe 14:46
 » DYD 14:43
 » soyo 14:42
 » madsheep 14:38
 » Wedelek 14:37
 » Nepomucen 14:37

 Dzisiaj przeczytano
 81991 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Microsoft opatentowuje mysz z rolka... , Czarek 9/03/04 17:22
http://www.internetnews.com/...article.php/3322891

Dodam tylko, ze od jakiegos czasu MS stara sie o patenty na co tylko sie da (specjalnie w tym celu zatrudnil menedzera zajmujacego sie wczesniej sprawami patentowymi w IBM) i oczywiscie zamierza czerpac korzysci (czytaj: oplaty) z ich posiadania (vide FAT) - poniewaz wzrost dochodow z innych rodzajow dzialalnosci (czyli sprzedazy licencji na soft) systematycznie maleje, pomimo pozycji monopolistycznej i bardzo wysokich marz (rynek jest juz po prostu nasycony i nie wzrasta tak szybko jak kiedys), MS szuka nowych powaznych zrodel dochodu - maja byc nimi wplywy z oplat patentowych.

Jeszcze tekst patentach MS zwiazanych z XML:

http://www.internetnews.com/...article.php/3312091


What do you want to patent today?

  1. Hmm... , DJopek 10/03/04 08:53
    W sumie uważam że MS może sobie opatentować wszystko czego jest twórcą i nie zostało to wcześniej opatentowane, ale IMHO jednak powinny być jakieś granice rzeczy które można opatentować... W sumie rzeczywiście jakby doszło do wspomnianego przykładu z myszką z rolką to MS może się znacznie wzbogacić na opłatach patentowych, ale mam takie pytanie czy to MS wynalazło czy pierwsze zastosowało myszkę z kółkiem?

  2. bede kupowal pirackie , acd 10/03/04 10:54
    od logitecha ;D

    >>> We are The BOARD. Resistance
    is futile.<<<

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL