Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 18:06
 » NWN 18:03
 » XepeR 17:57
 » Wedelek 17:55
 » Flo 17:40
 » Artaa 17:40
 » JE Jacaw 17:27
 » Sebek 17:24
 » ReeX 17:22
 » Kenny 17:21
 » elliot_pl 16:57
 » Syzyf 16:57
 » Star-Ga-T 16:49
 » kyusi 16:49
 » Sherif 16:48
 » Dexter 16:36
 » kojot 16:29
 » malyy 16:25
 » Nefratus 16:22
 » ligand17 16:09

 Dzisiaj przeczytano
 95690 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Help !!! Zmiana chłodzenia na karcie All-in-Wonder Radeon 9800 SE , Buffett 10/03/04 14:18
Czy ktoś już zdejmował radiator razem z wentylatorkiem z tej karty ?

Czy radiator ten nie jest czasem przyklejony do procesora graficznego - czy idzie go łatwo zdjąć ?

Sam osobiście próbowałem go zdjąć ale nie poszło - nie chcę za mocno ściskać plasikowych kołków mocujących żeby czegoś nie uszkodzić ,a przy średnim ściśnięciu nie wyskakują ...

Co robić - może dałoby się je odciąć nożykiem z drugiej strony - wtedy kołki będą już do wyrzucenia - ale czy jest inny sposób ?

Zamierzam w ogóle wstawić do tej karty inne chłodzenie - cichsze ;-)

Bardzo proszę o pomoc .

Prawda was wyswobodzi !!!

Pozdrawiam.

  1. jak delikatnie zdejmiesz obecne , bajbusek 10/03/04 14:24
    chlodzenie to mozemy pogadac - chetnie odkupie..

    1. Udło mi się delikatnie zdjąć , Buffett 10/03/04 20:44
      JAK dostanę inny radiator ( Vga Silencer) To pomyślę . Podaj max. cenę za ile byłbyś skłonny kupić oryginalny radiator z wentylatorem ? Za grosze go nie oddam - stracę 3 -letnią gwarancję !!!

      Teraz opiszę sposób zdejmowania radiatora z tej płyty :

      Udało mi się zdjąć radiator standardowy z AIW 9800 SE - kombinerkami.
      Ale można też dwoma palcami ścisnąć kołki ale wpierw trzeba je odbezpieczyć w ten sposób,że śrubokętem zegarmistrzowskim o grubości 1 mm włożyć w środek każdego kołka ( nie od strony radiatora tylko od przeciwnej i wcisnąć cienki trzpień zabezpieczający w stronę płytki - tak ,że od strony radiatora wyskoczy cienki trzpień ,a gruby ze sprężynką dalej będzie siedział dopóki palcami się go nie ściśnie.Jak się ściśnie to pod wpływem sprężyny sam wyskoczy.Drugi kołek wyciąga się identycznie.W ten sposób można zdjąć radiator bez uszkodzenia fizycznego kołków mocujących (w ogóle nie ma widać że radiator był zdejmowany!!!) .
      Radiator nie jest przyklejony ,ma tam jakąś paste silikonową lub podobną.

      Po odbezpieczeniu środkowych trzpieni radiator już łatwo zdjąć .

      Prawda was wyswobodzi !!!

      Pozdrawiam.

      1. hmmm , bajbusek 10/03/04 21:18
        no bez przesad myslalem, ze Tobie zbywa wiec chetnie sie nim zainteresuje - moge za niego dac 30 zeta z przesylka... za wiecej sa juz markowe....

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL