Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » piszczyk 00:30
 » Ament 00:05
 » ulan 00:04
 » Kilgor 23:45
 » pwil2 23:18
 » Bonifacyz 23:17
 » malyy 23:05
 » JE Jacaw 23:03
 » Tomasz 22:58
 » Ramen 22:57
 » Zibi 22:55
 » DJopek 22:54
 » rooter666 22:51
 » m&m 22:45
 » bmiluch 22:28
 » Fl@sh 22:20
 » ManiusNG 22:12
 » rurecznik 22:01
 » Druzil 21:50
 » Markizy 21:48

 Dzisiaj przeczytano
 1499 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Regulacj obrotow wentylatora CPU na plycie glownej - jak to dziala , Ad@mus 13/03/04 12:54
Plyba Abit IS7. Mam w biosie ustawienia automatycznej zmiany obrotow w zaleznosci od tenperatury procesora. Jak to dziala bo jak ustawiam 11/16 to mam obroty 2000, a jak dam najwyzsze ustawienie 15/16 mam 2600obr. W obu przypadkach podczas wygrzewania procesora obroty nie zmieniaja sie. Jak to dziala ? W ustyawieniach jest od 11 do 15/16. Czy jest mozliwosc aby tak ustawic aby wentylator utrzymywal okreslona temperature procesora i regulowal to obrotami ?

Brunetki, Blondynki, wszystkie jak
foczki, jedna obok drugiej !!!!!!!

  1. Strzelam... , marcin79 13/03/04 18:53
    Może to po prostu jakiś dzielnik, który odnosi się do potencjometra, a ten odpowiednio "przykręca/odkręca" napięcie na wentylator. 1 to 100% czyli 16/16, a niższe wartości proporcjonalnie mniej. Jeżeli sam wentylator nie mia termoregulacji to wątpię, aby płyta zrobiła to za niego. Oczywiście wszystko wymyślam na poczekaniu, więc może mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością. Najprościej byłoby sprawdzić w specyfikacji płyty - coś niecoś powinni napisać w manualu lub na stronie producenta.

    ~~~~ sapere aude ~~~~

    1. masz racje... , XTC 13/03/04 18:55
      ma to niewiele wspólnego z rzeczywistością :)
      ale fantazja jest bardzo ważna :)
      więc dobre i to...

      Linux

      1. :-)))) , marcin79 13/03/04 19:04
        A co se będę żałował ;)

        ~~~~ sapere aude ~~~~

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL