Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » kosty 02:00
 » ziemoone 01:53
 » rainy 01:39
 » piszczyk 01:31
 » GULIwer 01:29
 » metacom 01:20
 » NWN 01:20
 » Guli 01:19
 » elliot_pl 00:58
 » pwil2 00:48
 » abes99 00:36
 » Wedrowiec 00:34
 » Ament 00:05
 » ulan 00:04
 » Kilgor 23:45
 » Bonifacyz 23:17
 » malyy 23:05
 » JE Jacaw 23:03
 » Tomasz 22:58
 » Ramen 22:57

 Dzisiaj przeczytano
 6125 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Pewna opcja Biosu , Portal 13/03/04 19:50
Witam
Mam tak opcje w bisie ktorej nie dokonca wiem co oznacza :

CPU THRM-Throttlig ?

ma nastepujace parametry do wlaczenia : Disabled , 75%, 50%, 25%
Opcja ta zjaduje sie w Biosie na plycie Abit IC7 w menu zarzadzania energia

Jezeli ktos wiec cos wiecej na ten temat i mogby mi wytlymaczyc co oznacza ta opcja i do czego sluzy bylbym bardzo wdzieczny

  1. jak znasz ang , Xavier 13/03/04 20:03
    to czytaj :)
    http://groups.google.pl/...=pl&sa=N&tab=wg

    "ja nie jestem agresywny - agresywność:
    jeden"

    1. znam ale w bardzo malym zakresie , Portal 13/03/04 20:05
      a dodajac to tego slownictwo techniczne = noga z angklika

      Moze ktos po polsku to umie wytlumaczyc ?

  2. zarzadzanie energia pobierana przez procesor , rapra 13/03/04 20:30
    kiedy procek nie jest uzywany niektore jego bloki mozna wylaczyc (przelaczyc w stan uspienia) - pozwala to znacznie zmniejszyc pobor mocy.
    ta opcja sluzy do ustawienia poziomu ograniczania mocy procka (w moim wolnym tlumaczeniu - w kazdym razie mniej wiecej o to chodzi, ze jak to wlaczysz t oprocek bedzie chlodniejszy)

    1. to na jaka wartosc to , Portal 13/03/04 21:09
      wlaczyc - aby nie stracic na wydajnosci ? ( defaut =50%)

  3. robi to co np program Rain , Kenny 13/03/04 21:04
    tylko o ile program robi to softwarowo wykozystujac do tego komendy halt, o tyle ta funkcja po prostu underclockuje procka 'w locie'...

    .:Pozdrowienia:.

  4. nie tyle underclockuje , rapra 13/03/04 21:09
    co dynamicznie wylacza w okreslonym procentowo czasie - zegar jest ten sam, ale dzialanie co jakis czas wstrzymywane

    1. chyba nie , Kenny 13/03/04 21:14
      CPU throttling changes the clock speed of your processor on the fly. As in when the BIOS thinks that your CPU is idle, it will slow it down to some ratio of the normal clock speed (usually configurable).

      a te % to o ile maximum ma obnizyc taktowanie...

      .:Pozdrowienia:.

      1. sorki, nie o ile tylko do ilu , Kenny 13/03/04 21:15
        ale to juz pewnie znajdziesz w manualu

        .:Pozdrowienia:.

        1. ale w manualu , Portal 13/03/04 21:45
          pisze defaut 50% - jak wiesz defaut to nie optymalne ustawienie
          Wiec doradzcie jakie najlepiej ustawic ?

          1. to powiedz jakiego masz procka :) , Kenny 13/03/04 22:20
            ja tam mysle ze majac do wyboru 75, 50, 25 to 50% bedzie OK

            .:Pozdrowienia:.

            1. mam P4 2.8Ghz @ 3.6Ghz , Portal 13/03/04 22:33
              podkrecilem sobie

  5. nie jestem specem ale dla mnie to... , el chupa 14/03/04 02:09
    CPU "THERMAL" throttlig- co oznacza że procesor zmniejszy procentowo moc jeśli osiągnie temperaturę określoną w opcji "CPU Warning". Jeśli się mylę to poprawcie.

    *homo homini lupus est*

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL