Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 05:41
 » [yureq] 05:33
 » RoBakk 05:16
 » Sebek 05:14
 » PeKa 05:13
 » hokr 05:02
 » Promilus 04:53
 » Visar 02:26
 » kosty 02:00
 » ziemoone 01:53
 » rainy 01:39

 Dzisiaj przeczytano
 16119 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Lamerskie pytanie dotyczące Linuxa , piotrekcie 15/03/04 09:50
Witam po dłuższej przerwie. Spowodowana była ona zmianą pracy. Wraz z nową pracą uczę się nowego systemu, gdyż w obecnej mamy zainstalowanego Linuxa. W porównaniu z Windowsem jest on o wiele trudniejszy. Między innymi, żeby cokolwiek odczytać z dyskietki lub CD-ROM-u trzeba go najpierw zamontować. Właśnie mam problem z dyskietką. Potrzebuję z niej wysłać pewien plik pocztą. Zgodnie z instrukcją piszę w terminalu - odpowieniku Windowsowskiego DOS-a - polecenie mount floppy, a on pisze, że floppy can\'t be found, a przecież jest zamontowane w kompie. Ponieważ nie znam tego systemu to nie wiem co robić. Aha, mam Aurox Linux.
  1. mount /floppy , krogulec 15/03/04 10:30
    ewentualnie jesli katalog floppy znajduje sie gdzie indziej to na przyklad mount /mnt/floppy. Poza tym Aurox pewnie posiada jakies narzedzie ulatwiajace montowanie dyskietek.
    PS. Pytanie jest faktycznie lamerskie i jesli naprawde pracujecie w firmie na linuxach wystarczylo sie spytac kolegow

    1. Dowiedziałem się , piotrekcie 15/03/04 10:35
      od kumpla na gg. Spytać kolegów się nie mogę, bo pracuję sam w biurze, a firma liczy 2 osoby.

  2. A może skorzystaj MC , Jacenty 15/03/04 10:34
    czyli Midnight Comandera (sorry za pisownię)
    wywołanie mc podobny jak NC pod Dos ,
    napewno łatwiej na początek się poruszać
    w nowym środowisku.

  3. no to może tak , deadly 15/03/04 14:42
    mount /dev/fd0 /mnt/floppy
    oczywiście jeśli stacja jest jako A i montujesz napęd w katalogu mnt i zrobiłeś sobie katalog floppy
    pzdr

    lubię robić nic

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL