Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Miron 07:02
 » gromki_86 06:58
 » Dexter 06:55
 » szczebel 06:32
 » Kenny 06:21
 » dugi 06:16
 » XepeR 06:03
 » KHot 05:41
 » [yureq] 05:33
 » RoBakk 05:16
 » Sebek 05:14
 » PeKa 05:13
 » hokr 05:02
 » Promilus 04:53

 Dzisiaj przeczytano
 17794 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Wybor dysku podczas startu systemu , Portal 15/03/04 21:25
Witam
czy jest jakis dodatek ktory pozwala podczas startu komputera wybrac ktory dysk twardy ma byc uruchomieniony ?

W komputerze mam 3 dyski i jest dla dosc klopotliwe za kazdym razem wchodzic do biosu i ustawiac z ktorego ma czytac system operacyjny

Mam plyte glowna Abit IC7

  1. bootmanager , cp_stef 15/03/04 21:31
    i po klopocie
    winndowy 2000,xp,2003 to maja
    w
    linuxie masz lilo lub gruba

    -|- www.lokir.org/blog
    -|- telnet lokir.org 2300 <-- MUD po
    polsku !

    1. nie chodzi , Portal 15/03/04 21:44
      mi o wybor systemu z dysku twardego ( na ktorym jest kilka systemow oper)- tylko o wybor dysku twardego z ktorego ma wystartowac komputer.

      1. u mnie rzyma sie esc podczas botowania , Banan 15/03/04 22:02
        i pokazuje sie menu z napedami z jakich moze sie odpalic system
        cos podobnego jak del dla ustawien biosu. ale to menu czy jest zalezy od plyty glownej. aaa, moja to epox 8rda+

        1. i wlasnie o takie cos mi chodzi , Portal 15/03/04 22:11
          tylko moja plyta tego nie ma :(
          zastanawiam sie czy jest moze jakis programik ktory instaluje sie n pierwszym dysku i ktory podczas urucmiania sie komputera pyta sie z ktorego dysku startowac

    2. Ten pomysl z Bootmanagerem , krogulec 15/03/04 22:57
      nie byl zly, tylko lepiej byloby wybrac jakis bardziej rozbudowany - na przyklad XOSL lub Smart Bootmanager.
      Mozesz sobie w nich ustawic wszystkie partycje jakie masz i bootowac z dowolnej.
      Ustaienie pierwszej partycji kazdego z dyskow bedzie przeciez rownoznaczne z odpalanie systemu z innego dysku

  2. a może , Wojtekar 15/03/04 22:02
    Acronis OS Selektor spełni te wymagania

    "Jestem zbyt leniwy żeby sprzątać,
    więc muszę utrzymać porządek"

    1. a moze znasz strone producenta , Portal 15/03/04 22:04
      lub jakas inna gdzie mozna o tym poczytac ?

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL