Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Pietka 14:51
 » KHot 14:47
 » Endrioo 14:45
 » hokr 14:41
 » esteban 14:35
 » Sherif 14:34
 » Ament 14:28
 » gigamiki 14:22
 » dugi 14:18
 » Hitman 14:17
 » Wedelek 14:14
 » Master/Pe 14:12
 » ili@s 14:07
 » dulik 13:59
 » Dexter 13:59
 » AdiQ 13:51
 » wukillah 13:47
 » Robek 13:45
 » marek_m 13:44
 » jablo 13:42

 Dzisiaj przeczytano
 32722 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Do znawcow Fedory i Gruba - potrzebna pomoc , Ament 18/03/04 19:32
Otoz mam dwa dyski. Na drugim zainstalowalem wczoraj Fedore Core 1 i na samym koncu instalacji wybralem zeby Grub zainstalowal sie w MBR dysku pierwszego. Tyle tylko ze na tym pierwszym dysku mam rozne Windy ktorymi zarzadza BootMagic od PQ... I jak dalem na BootMagica to nadpisal on MBR tego pierwszego dysku i stracilem mozliwosc bootowania Linuxa. Acha - nie mam dyskietki rescue tylko trzy CD z Fedora...
I teraz moje pytanie - czy mozna jakos tego Gruba zainstalowac z poziomu lini polecen na tym drugim dysku na partycji z Linuxem (jest ona Primary) tak zebym mogl sobie podpiac tego lina pod BootMagica?

pozdr

I
-AMENT-
I

  1. Nic nie rozumiem: ile chcesz mieć bootloaderów zainstalowanych naraz? , j23 18/03/04 20:31
    Trochę to przypomina podnoszenie ciężaru dźwigiem, który to dźwig jest podnoszony innym dźwigiem... Nie znam BootMagic, ale przypuszczam że jako bootloader potrafi chyba bootować Linuxa? A jak nie potrafi, to go olej i zostań przy GRUBie-ten potrafi bootować wszelkie typy OSów, w tym oczywiście wszelkie Windowsy i najlepiej jest go właśnie instalować w MBR pierwszego HD. Możesz też zabezpieczyć wpisy GRUBa hasłami czy utajnić menu. Fedory niestety nie znam, ale pewnie da się tam odpalić konsolę do ramdysku z 1 CD (w Madrake bootuje się z 1 CD, wciska F1 i wpisuje rescue). Jak odpalisz gruba, to znajdziesz się w jego shellu. Tu działa help i autouzupełnianie TAB. Wszelkie numery partycji i dysków liczy się od zera. Z shella gruba instalujesz go:
    root (hdA,B)
    A-nr hd, B-partycji. Tu podaj gdzie masz / w Linuksie. root (hd1, +TAB wyświetli spis i rodzaj partycji na dysku DWA.
    i właściwa instalacja:
    install /boot/grub/stage1 d (hdC) /boot/grub/stage2 p /boot/grub/menu.lst
    gdzie C to numer dysku (od ZERA!!!) gdzie ma być instalowany w MBR GRUB. Oczywiście jeśli stage1, stage2 i menu.lst masz w innym katalogu niż /boot/grub to podajesz inny katalog. Możesz to sprawdzić poleceniem cat (hdDYSK,PARTYCJA)/ścieżka wraz z TAB w celu autouzpełnienia.

    Dumny nosiciel moherowego beretu!
    Me gustan tomar mis copas
    Żubrówka es lo mejor!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL