Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Wedrowiec 01:28
 » alkatraz 01:19
 » Guli 01:16
 » Bonifacyz 01:03
 » rooter666 00:35
 » cVas 00:31
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21
 » JE Jacaw 23:12
 » Draghmar 23:09

 Dzisiaj przeczytano
 5172 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

10 przykazan , cp_stef 23/03/04 17:40
Stefan :: 17:38:18
Jeszcze dziś wiele osób pisze ręcznie cyfrę 7 z poziomą kreską w połowie
wysokości. Kreska ta zaniknęła w większości stylów pisma maszynowego i
komputerowego - co można było zauważyć powyżej.
Ale czy wiecie dlaczego ta kreska przetrwała do naszych czasów?
Trzeba powrócić do czasów biblijnych, kiedy to Mojżesz wspiął się na górę
Synaj. Gdy zostało mu podyktowane 10 przykazań zszedł do swego ludu i
zaczął odczytywać im donośnym głosem każde przykazanie.
Gdy doszedł do siódmego odczytał:
"Nie będziesz pożądał żony bliźniego swego",
na co z tłumu odezwały się liczne głosy:
"Skreśl siódemkę, skreśl siódemkę!"

-|- www.lokir.org/blog
-|- telnet lokir.org 2300 <-- MUD po
polsku !

  1. zajeb... interpretacja ;) , el chupa 23/03/04 18:10
    tylko szkoda że to nie to przykazanie LOL

    *homo homini lupus est*

    1. ale kiedyś było... , d-a-x 23/03/04 18:41
      teraz się nie zgadza bo wycięli oryginalne trzecie przykazanie zabraniajace robienia figurek, obrazów itp. i wszystkie następne przesunęli o 1 do tyłu, więc nie cudzołóż było na 7 miejscu :) pozdr.

      Montuję bomby, jeżeli zobaczysz, że
      uciekam goń mnie!

  2. 7 przykazanie , siarenka 23/03/04 18:31
    to chyba brzmi "nie codzoloz" wiec tez sie zgadza :)

    1. albo i nie , siarenka 23/03/04 18:34
      hmm :/

      1. cholewcia , siarenka 23/03/04 18:35
        sie rozpisuje ale mi wsytd z powodu bledu ortograficznego
        ----cudzoloz!!----

    2. hmm. , d-a-x 23/03/04 18:36
      a nie: nie kradnij? :)

      Montuję bomby, jeżeli zobaczysz, że
      uciekam goń mnie!

      1. hmm , siarenka 23/03/04 18:39
        rozne sa wersje jak widze
        http://dekalog.pl/alter/przeklady/warszawska.htm :P

        PS byle sie z tego nie zrobila jakas relijna dyskusja :P

  3. Boże.. ..przecież to taakie proste.. :) , GregorP-Redakcja 23/03/04 18:58
    j.w.

    ..No tears to cry, no feelings left,
    this species has amused itself to
    death....

  4. hehe ;)) czyli mam rozumiec, że mozna , NimnuL-Redakcja 23/03/04 19:32
    pożadac itd ? :))

    Gdyby nie wymyślono elektryczności,
    siedziałbym przed komputerem przy
    świeczkach.

  5. hehe widze szybko , Wedrowiec 23/03/04 19:51
    sie rozchpodzi - kumpel rano podeslal;)

    "Widziałem podręczniki
    Gdzie jest czarno na białym
    Że jesteście po**bani"

  6. Aaaaaa!!! Zabrakło jednego zdania na końcu! :D , Agnes 23/03/04 20:01
    "...Nie wyklucza się, że ostateczna kolejność uległa zmianie w wyniku negocjacji ...."
    :D

    Metafizyka: - Poznaj, proszę, to jest
    Fizyk, a to jego Meta...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL