Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Artaa 15:53
 » acd 15:52
 » cVas 15:42
 » Liu CAs 15:38
 » hokr 15:26
 » RoBakk 15:23
 » soyo 15:22
 » DYD 15:21
 » KHot 15:10
 » Rav-X 15:09
 » Katoda Lt 15:05
 » McMi21 14:59
 » Star Ride 14:57
 » rooter666 14:39
 » Menah 14:01
 » DJopek 13:54
 » ripek 13:38
 » rainy 13:37
 » Visar 13:35
 » burz 13:25

 Dzisiaj przeczytano
 47334 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

LaTeX - potrzebna pomoc , Maverick 28/03/04 14:39
Takiego "helpa" napisał mi kolega tyle, że po zrobieniu tego co napisał, dalej nie umiem wygenerować sobie pliku *.dvi

może ktoś z braci lub siostrzyczek wspomóc?

mam zainstalowanego MikTex'a i Context. teraz jeszcze tylko z *.tex zrobić *.dvi. tylko qcze jak?

"miktex:
instalujesz Large, Total nie dziala nawet jak masz stale lacze

context:
instalujesz. wgrywasz jakis plik .TEX
w environment pod F9
dajesz latex %f
argument %P albo jakos tak
ten klawisz bedzie robil plik .dvi z edytowanego .tex
podobnie pod F10
tylko dvipdfm albo jakos tak
ten robi pdf-y"

dziękuję za pomoc.
pozdrawiam

Maverick

  1. mnie jakoś... , kicior 28/03/04 17:41
    opcja Total działa, ale to szczegół. Zainstaluj sobie ghostscripta i gsview jeszcze, a także jest przyjemna darmowa nakładka na to wszystko pod windows http://www.texniccenter.org Jak nie dasz rady to wyślij mi tego .tex to ci zrobię pdf-a czy co tam chcesz.
    Mój nr GG 30967 jakbyś chciał pogadać o TeX-u:)
    kicior

  2. Jak masz .tex'a , PKort 28/03/04 22:39
    i poprawnie zainstalowanego LaTeXa, to piszesz "latex nazwapliku.tex" i po kłopocie - już masz .dvi. Potem dvips'em robisz PSa.

    Heavy Metal or no metal at all
    whimps and posers - Leave the Hall !!

  3. polecam , gorky 29/03/04 17:53
    dystrybucje TeX Live. Uzywam pod Linuksem i ZADNYCH problemow (a pisze w TeXu bardzo duzo).
    U mnie tak:
    latex nazwapliku.tex

    i dostaje nazwapliku.dvi

    POtem dvipdf nazwapliku.dvi

    i dostaje nazwapliku.pdf ;)))

    1. TeX Live , PKort 29/03/04 20:47
      jest dobry, ale zajmuje horrendalne ilości miejsca i nie ma przeglądarki DVI. MiKTeX jest pod tym względem lepszy.

      Heavy Metal or no metal at all
      whimps and posers - Leave the Hall !!

  4. dzięki serdeczne :) , Maverick 31/03/04 06:24
    j.w.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL