Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » McMi21 21:33
 » cVas 21:32
 » P@blo 21:22
 » Dexter 21:15
 » Venom79 20:48
 » rooter666 20:41
 » Kenny 20:39
 » Robek 20:31
 » mnih 20:18
 » Wolf 20:03
 » MARtiuS 20:02
 » dugi 19:59
 » ngP 19:55
 » luzak2363 19:40
 » Menah 19:30
 » emigrus 19:28
 » zibi13 19:14
 » Zibi 19:11
 » GLI 18:49
 » PeKa 18:35

 Dzisiaj przeczytano
 63567 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Router z dynamicznym podziałem łącza - jaki? , Yerek 30/03/04 13:03
Byc moze przesiadziemy sie w sieci na lacze ADSL 1 MBit'owe z Dialogu. No i rodzi sie pytanie czy router sprzetowy czy jakis serwerek na linuchu? I wtedy mozna sprawe podzialu lacza zalatwic programowo. Osobiscie wolalbym jakis router sprzetowy, ale nie jestem w tej materii obyty. Chodzi o to, zeby dzielil pasmo w zaleznosci od ilosci uzytkownikow, a nie przydzielal na stale i koniec. Jaki sprzet polecacie i plus minus jaka cena? Czy ktos ma doswiadczenia w korzystaniu Internetu przy podziale pasma takim urzadzeniem? Z gory dzieki za wszelkie uwagi i odpowiedzi. Pozdrawiam.

  1. Polecam Linuxa... , Kenjiro 30/03/04 13:37
    można dużo więcej niż tylko podział łącza, jedynym minusem jest to, że ktoś musi o serwer wtedy dbać (upgrade'y, patche itp). Ale tak poza tym to ma dużo więcej zalet (wszelakie serwery np. CoD czy zwykłe Quaki chociaż ;-)).

    pozdrówka
    Kenjiro

  2. Polecam (do małych sieci) router sprzętowy: , j23 30/03/04 14:17
    nie szumi, nie grzeje się, jest i po prostu nie zwraca się na niego uwagi. Jak mam dlinka 614+, ale to bezprzewodowy, a takiego pewnie nie potrzebujesz. Ma dynamiczne dzielenie łącza po ip, firewall, predefiniowane ustawienia do popularnych gier itp. A jak chcesz stawiać serwer, to jest za darmo specjalny Mandrake: Mandrake Security Multinetwork Firewall, gdzie wygodnie konfiguruje się sieć automatem, można ją "wyklikać" i oczywiście grzebać ręcznie. Bardzo łatwo ściąga się i instaluje uaktualnienia. Wadą są spore wymagania sprzętowe (o ile pamiętam i586, 0.5GB na HD i chyba 32 RAM) ale ma też spore możliwości.

    Dumny nosiciel moherowego beretu!
    Me gustan tomar mis copas
    Żubrówka es lo mejor!

    1. Idealnie gdyby nie bezprzewodowe :) , Yerek 30/03/04 14:30
      Sprzetowy dlatego, ze nie slychac i mozna sie wyspac spokojnie w nocy. Juz mi odglosy filtra z akwarium towarzysza w czasie snu - wiec wystarczy atrakcji:)

      1. Nie jest tak źle: , j23 30/03/04 15:57
        ma też 4 portowego switcha, a na Allegro powinien być do dostania po ok. 300 zł.

        Dumny nosiciel moherowego beretu!
        Me gustan tomar mis copas
        Żubrówka es lo mejor!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL