Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Hamsterek 09:38
 » NimnuL 09:38
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34
 » KHot 09:31
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29
 » Menah 09:24
 » Wedelek 09:22
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33

 Dzisiaj przeczytano
 50495 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Uklady scalone na plycie glownej , Portal 6/04/04 10:34
Witam
Ogladajac swoja plyte glowna ( Abit Ic7) zauwazylem dwa mocno grzejace sie uklady scalone ( czarne prostokaciki)
- jeden z nich byl bok chipsetu i mial w swoim obrebie kwarc co moze oznaczac ze odpowiada za jakias czestotlisosc ( generacje)
- drugi zas ukladzik scalone ( podluzny kwadracik) znajduje sie nie daleko mosfetow i mysle ze odpowiada za regulacje napiec. - czy to o czy mysle ?
Aba sie mocno grzeja - czy jakbym zalozyc radiatory to otrzymal bym nizsze temp a tym samym lepsze warunki pracy ich - tzn stabilniejsze napiecia , lepsza , stabilniejsza czestotlosci itp ?

  1. kondensatorki , xan 6/04/04 10:54
    Sprawdz jeszcze temperature na MOSach, oraz dwa duze kondensatorki w poblizu, bardzo prawdopodobne, ze jeden z nich zaczal siadac. Jesli padnie do konca wywali ci oba
    MOSy i regulator napiecia. Spotykam to czesto w starszych plytach.

    Nie mogę wam pomóc .. jestem pasikonikiem

  2. kondesatorki , Portal 6/04/04 10:57
    sa spoko - nawet sie nie grzeja - mosfety tez sabo sie grzeja - drugi wentyl z Chiefteca je chlodzi

  3. to link do obrazku plyty , Portal 6/04/04 11:43
    gdzie czerwonymi kolkami zaznoaczono te elementy

    http://www.swrocha.neostrada.pl/a.jpg

    1. jakoś nie mogę odczytać... , XTC 6/04/04 13:15
      co jest napisane na układach...

      Linux

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL