Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » elliot_pl 22:36
 » acd 22:33
 » @GUTEK@ 22:22
 » cVas 22:22
 » rooter666 22:13
 » ini1 22:10
 » Irix 22:05
 » Markizy 22:05
 » Brauni 22:00
 » ToM78 21:56
 » maddog 21:56
 » szczebel 21:52
 » Zibi 21:49
 » P@blo 21:49
 » McMi21 21:33
 » Dexter 21:15
 » Venom79 20:48
 » Kenny 20:39
 » Robek 20:31
 » mnih 20:18

 Dzisiaj przeczytano
 65374 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jak polaczyc dwa kompy przez DB9 , NimnuL-Redakcja 19/04/04 16:13
Pytanie kumpla:

Wiecie moze jak polaczyc dwa kompy przez DB9 tzn sam kabel wiem bo to
tylko 3 zyly:-) ale jak ustawic hyperterminal zeby mozna bylo cos
nadac z jednego do drugiego..i jak to w ogole dziala?chcialem zrobic
komunikacje mikroproca AVR z kompem ale nie chce gadac i nie wiem
czemu..wiec chce sprobowc dwa kompy razem czy to dziala..

Gdyby nie wymyślono elektryczności,
siedziałbym przed komputerem przy
świeczkach.

  1. DB9 to mi sie tylko z Aston Martinem kojarzy , kubazzz 19/04/04 16:30
    wiec Ci raczej nie pomoge:)
    [ale musialem to napisac;))) ]

    SM-S908

    1. Tez mi sie skojarzylo , NimnuL-Redakcja 19/04/04 16:36
      piekna maszyna ... choc DB7 adniejszy . . . ale nie o tym . . . ja nie mam pojecia ale moze kumplowi ktos pomoze??
      Dzieki

      Gdyby nie wymyślono elektryczności,
      siedziałbym przed komputerem przy
      świeczkach.

      1. ee cos ty DB7 wcale nie jest ladniejszy , kubazzz 19/04/04 16:52
        ogladalem z bliska i musze powiedziec, ze DB9 robi lepsze wrazenie, aczkolwiek to kwetia gustu:)
        pozdr.

        SM-S908

        1. Kwestia gustu , NimnuL-Redakcja 19/04/04 19:22
          ja jedynie na fotach widzialem . ..


          Co do reszty - dzieki Panowie, moze to kumplowi pomoze. . .

          Gdyby nie wymyślono elektryczności,
          siedziałbym przed komputerem przy
          świeczkach.

  2. Ale co on che z tym robić, czy ten jego mikroproc ma , sebtar 19/04/04 16:51
    jakąś obslugę RS-a zaimplementowaną, czy jak? Niech użyje firmowego programu do fleszowania mikrokontrolera a nie hiperterminala. Chyba że ma coś już tam wpisane i to coś ma obsługiwać RSa...

    Demokracja to władztwo intrygantów,
    wybieranych przez głupców.

  3. jak połączyć 2 kompy... , szpieg Szoguna 19/04/04 18:26
    kabelkiem nullmodem: http://www.hardwarebook.net/.../nullmodem9to9.html

    Jeśli chcesz użyć kabla 3-przewodowego to łączysz tylko piny 2,3,5 w każdym złączu

    Co do dalszej części pytania to udając wróżkę doradzam: niech kolega sprawdzi czy sygnał RxD w komputerze dochodzi do TxD w mikrokontrolerze i analogicznie dla TxD

    piwo ... hmmm - to pewnie się pije :)

  4. a co to DB9?? Bo chyba o RS 232 chodzi?? , Chrisu 19/04/04 19:23
    bo DB9 to ja sobie mogę wziąć do samochodu i zrobić wtyk do radia żeby ładnie sobie wyjmować ;). To jest tylko interfejs...

    Poszukaj na www.elektroda.pl . Na 99 % jest tam schemat co i jak.

    /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL