Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 13:56
 » Emios 13:54
 » Artaa 13:52
 » KHot 13:49
 » elliot_pl 13:40
 » Tig3r 13:37
 » myszon 13:29
 » wrrr 13:17
 » Kenny 13:02
 » Visar 13:00
 » metacom 13:00
 » @GUTEK@ 12:55
 » Sherif 12:52
 » Wedelek 12:45
 » Guli 12:28
 » DJopek 12:16
 » RM.Harry 12:14
 » GLI 12:04
 » MARtiuS 12:01
 » Wedrowiec 11:59

 Dzisiaj przeczytano
 32234 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

pomocy - sieć , patinka 24/04/04 10:16
Witam. Mam następujący problem. Podłączyłem ze sobą dwa komputery siecią 100Mbit. Temu który łączy się z internetem nadałem adres 192.168.0.1, maska 255.255.255.0. Drugi komputer (laptop) ma IP 192.168.0.2 maska ta sama co wyżej. Chcę, żeby można było wymieniać pliki między nimi, ale:
- pierwszy komp łączy się i widzi laptopa i jego udostępnione pliki
- laptop nie łączy się z pierwszym kompem - wyświetla się napis: \\Komputer1 jest niedostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Odmowa dostępu.
Dodam jeszcze, że na obu jest WinXp Prof. i że pingi przechodzą w obie strony.
Co mam zrobić bo już mnie szlag trafia?
Pozdrawiam.

  1. dodam jeszcze , patinka 24/04/04 10:19
    .. że komputer1 udostępnia neostradę laptopowi i to działa.

  2. zobacz czy ... , Dariooo 24/04/04 10:55
    we "walsciwosciach poaczenia lokalnego" nie masz zaznaczone "chron moj komputer i moja siec, ograniczajac lub wykluczajac dostep..."

    druk narzucil homo-sapiens
    linearny paradygmat percepcji

    1. nie mam, to jest wyłączone. , patinka 24/04/04 11:02
      ... jakieś inne sugestie?

      1. tak... , kaszpio 24/04/04 11:31
        ...czy na tym kompie na ktorego nie mozna wejsc jest wlaczone udostepnianie plikow?

        Toshiba Tecra S11-124

        1. jest , patinka 24/04/04 14:52
          123

  3. zobacz czy ... , Lysy 25/04/04 18:00
    ... na obu kompach masz zainstalowy protokol NetBEUI (NetBios w Win 2k/XP)

    Pzdr Pawel

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL