Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Sherif 18:23
 » cVas 18:19
 » resmedia 18:18
 » wrrr 18:17
 » jablo 18:14
 » Kenny 18:11
 » leon 18:11
 » Nepomucen 18:10
 » KHot 18:10
 » Artaa 18:09
 » ToM78 18:09
 » Zibi 18:05
 » metacom 18:03
 » maddog 18:03
 » mnih 17:56
 » globi-wan 17:55
 » luzak2363 17:43
 » DJopek 17:34
 » @GUTEK@ 17:24
 » RoBakk 17:08

 Dzisiaj przeczytano
 39940 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

MAcie taką płytkę (Mercury KOB KNU400X-L)? , motoko 26/04/04 14:38
Przed dwoma dniami nabyłem płytę Mercury KNU400X-L na chipsecie nForce2 400 ultra. Naciągnął mnie na nią sprzedawca tłumacząc, że to jest Epox tylko naklejka jest od Mercurego. No i co ciekawe: w domu zdarłem naklejkę z napisem KNU400X-L na mobo, a pod spodem.... RDA3i. Czyli co, Epox im sprzedaje płyty, a oni tylko walą naklejkę? Co ciekawsze na pudełku też była naklejka RDA3i tylko pomalowana markerem. Inna ciekawostka: w manualu do płyty jest fotka Epoxa RDA+ lub RDA3+ (widać charakterystyczny radiator i układy Serial ATA i FireWire oraz podwójną kartę sieciową). Tę fotkę zresztą pokazuje nawet Epox na swojej stronie jako RDA3i i np.: Komputronik. A płytka jest niczego sobie, chodzi stabilnie, BIOS jest przebogaty, mój Duroń 1400 (133x10,5) chodzi bez podnoszenia napięcia na szynie 166x10,5 = 1743 MHz. Na więcej nie pozwala zasilacz (Codegen 300W ) i pamięci (Spectek 256 MB DDR 266), do tego mam DVD, CD-RW, GF4Ti4200 Gainward. Procek jest dość ciepły: 50*C w stanie spoczynku, 55-57* pod obciążeniem, ale moja obudowa ma fatalną cyrkulacje powietrza (zasilacz nad wiatrakiem proca) i muszę ją zmienić. Aha, support na stronie www.kobian.com jest fatalny, do tej płyty nie ma nic!!! Ale nadążają za specyfikacją: jak ostatnio Epox zmienił w RDA3i kodek audio z C-Media na Realtek to oni też ). Ciekawe, czy tą płytkę da się zaflashować BIOSEM od Epoxa? Może ktoś próbował? Albo chce spróbować? Ja mam opory (brak kasy na ew. nową płytę...).

  1. nie mam takiej plyty ale bios , glewik 26/04/04 15:15
    bym zmienial na twoim miejscu ... nic zlego nie powinno sie stac ...

    Pełnie bytu osiągniemy w nicości
    istenienia. /glewik

  2. Ta firma to odpowiednik naszego Minta , zartie 27/04/04 12:29
    Dewiza firmy: nie jest ważne co się zapakuje do pudełka, ważne żeby tanio to kupić. Swego czasu pod tą marką sprzedawali płyty ECS-a.

    Gdybym dostawał złotówkę za każde przekleństwo pod adresem Microsoftu już dawno byłbym milionerem

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL