Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » jenot 08:23
 » ligand17 08:20
 » Carat 08:18
 » Dhoine 08:17
 » Tomasz 08:16
 » marek_m 08:13
 » NimnuL 08:10
 » Dexter 08:09
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Kenny 07:59
 » Zbyl 07:46
 » Logic-3 07:43
 » Armitage 07:33
 » ngP 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16
 » dugi 07:06

 Dzisiaj przeczytano
 43001 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Konfiguracja LILO , Hummer 2/05/04 18:50
Pewnie juz bylo ale nie moge znalezc w archiwum, tak wiec wlasnie zainstalowalem Mendraka 9 obok Win2k.
I teraz pytanie. Jak skonfigurowac LILO, aby komputer uruchamial sie z Windowsa.

Wielkie dzieki

  1. dziwie sie że sam MDK nie dodał windy do lilo , deadly 2/05/04 19:06
    najlepiej /etc/lilo.conf wklej na borda to może łatwiej bedzie o pomoc.
    pozdro

    lubię robić nic

  2. tak: , PKort 2/05/04 19:30
    Po pierwsze - man lilo.conf
    1. zaloguj się jako root
    2. vi /etc/lilo.conf
    3. dodaj następujące dwie linijki:
    other=/dev/hdXYY - gdzie X oznacza literkę dysku twardego z Win2K, a YY - numer partycji
    label=Windows
    4. Zmień opcję default na Windows
    5. Zapisz zmiany i wyjdź
    6. lilo - powinny się pojawić wszystkie obecnie skonfigurowane jądra oraz Windows z gwiazdką jako domyślny.

    Heavy Metal or no metal at all
    whimps and posers - Leave the Hall !!

    1. Dzieki , Hummer 2/05/04 20:09
      o to wlasnie chodzilo, tylko znow mam maly problem.
      Jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o linuxa.
      2 sprawy. lilo.conf ma atrybut tylko do odczytu, wiec nie moge go zapisac ze zmianami, jak to zmienic?
      Druga sprawa, jak zapisac zmiany w edytorze vi albo joe

      Dzieki za pomoc i wyrozumialosc ;)

      1. Musisz mieć prawa roota żeby edytować lilo.conf , sebtar 2/05/04 20:58
        Ale możesz to zorbić bez jakiejkolwiek znajomości konsoli - wejdz sobie w Centrum Sterowania Mandrake - w menu -> konfiguracja -> konfiguracja komputera, tam klikasz na uruchamianie i drakboot - tam to ustawisz. Ale oczywiście hasło roota musisz podać tak czy tak.

        Demokracja to władztwo intrygantów,
        wybieranych przez głupców.

        1. Dzieki wielkie , Hummer 2/05/04 21:15
          udalo sie :)

      2. To jeszcze coś dopiszę , PKort 2/05/04 21:52
        - logowanie na roota - albo z konsoli bezpośrednio, albo z poziomu użytkownika przez komendę "su". Uruchomienie "su -" powodoje odczytanie również plików startowych z konfiguracją, więc aktywne są wszystkie zdefiniowane skróty, aliasy, itp.
        - Edycja w "vi" - klawiszem "i" przechodzi się do trybu edycji, klawiszem "Esc" się wychodzi. W trybie ogólnym działają takie przydatne skróty, jak "dd" - kasowanie linii, "o" przejście do trybu edycji od nowego wiersza, "x" - kasowanie znaku, czy wreszcie ":q" - wyjście, ":q!" - wyjście bez zapisania zmian, ":w" - zapisanie zmian", czy wreszcie ":wq" - wyjście z zapisaniem zmian, i wiele innych. Polecam komendę "man vi".

        Heavy Metal or no metal at all
        whimps and posers - Leave the Hall !!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL