Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » DYD 21:37
 » Artaa 21:34
 » jenot 21:28
 » luzak2363 21:26
 » rurecznik 21:26
 » skalak23 21:10
 » maddog 21:07
 » Wedelek 20:54
 » MARC 20:42
 » gromki_86 20:36
 » Subvoice 20:33
 » ulan 20:20
 » NWN 20:16
 » KHot 20:08
 » Dexter 20:04
 » Markizy 19:58
 » Hitman 19:50
 » Sherif 19:47
 » bmiluch 19:34
 » GLI 19:28

 Dzisiaj przeczytano
 51298 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

CDRW i podlaczenie? , kulwis 8/05/04 15:04
Mam maly problem, a mianowicie jak podlaczyc nagrywarke ASUS'a CRW-5232AS? Na oficjalnej stronie ASUS'a oraz w instrukcji obslugi od napedu nie ma informacji czy cdrw jest na ATA66 czy ATA100. U mnie w komputerze jako primary master jest dysk Maxtor'a 80GB 7200rpm/ATA133 a secondary master do dvd. Moje pytanie brzmi: Czy nagrywarka powinna znalezc sie na primary slave(na jednym kanale z dyskiem) czy secondary slave (razem z dvd)?
Za wszelkie informacje z gory serdeczne dzieki.
Pozdrawiam

  1. z obydwoch przypadkach bedzie dzialac , KwiateK 8/05/04 15:17
    ale lepiej podlaczyc na drugim kanale razem z DVD. Szybciej bedzie...

    Nie jestem facetem na jedną noc.
    Aż tyle czasu to ja nie mam...

  2. a czemu nie secondary master ?? , Piet Blank 8/05/04 15:40
    123

    Zosiu Kocham Cię

    1. no bo to tak... , biEski 8/05/04 17:14
      ...jakby do jednej krowy dwa byczki sie dobieraly
      raz jeden raz drugi :)

      krowy to tylko przyklad nie chcialem byc wulgarny :)

  3. Napędy optyczne osobno i dyski osobno , Carat 8/05/04 17:57
    czyli nigdy nie łącz na jednej taśmie HDD i CDRW itp. bo napędy na jednym kanale (jednej taśmie) pracują z maksymalną prędkością najwolniejszego urządzenia.
    Napędy optyczne zazwyczaj są na ATA33, w związku z powyższym połaczenie HDD z CDRW spowoduje, że dysk będzie chodził na ATA33 zamiast na ATA100/133.

    Także w twoim przypadku nagrywarka powinna być jako secondary slave, razem z DVD.

    1. Hmm... , DJopek 8/05/04 18:19
      Z tym zwalnianiem do najwolniejszego to tak było kiedyś, teraz przy współczesnych kontrolerach można łaczyć w jakikolwiek sposób i każde urządzenie będzie chodziło na "swoim" maksymalnym ustawieniu...

      1. hmm , Carat 8/05/04 18:32
        tak było kiedyś i sądziłem, że jest nadal. W każdym bądź razie tak montują komputery w porządnych serwisach, a nie mam zamiaru testować szybkości HDD z nagrywarką i bez :) Jak są możliwości to napędy optyczne podłączam do osobnego kanału (na osobnej taśmie)

    2. napedy osobno i dyski osobno.... ojojojjjjjj , McKania 8/05/04 18:42
      tak jak djopek mowi - nic juz niczego nie zwalnia, natomiast na pewno jak masz dwa hdd na jednym kanale to transfer miedzy nimi bierze w leb:(

      ja u siebie mam

      primary: hdd glowny, dvd
      secondary: hdd, cdrw

      a w sumie to lepiej by chyba wrzucic to cdrw na primary, bo czytam plyty raczej w dvd

      config: skóra, fura i coreDuo ;)

      1. hmm , Carat 9/05/04 00:10
        u mnie transfer na jednej tasmie 2HDD czy osobno i tak brał w łeb ale to raczej wina Seagate BIV, jak będę miał inny dysk w pełni wiarygodny to sprawdzę czy to coś zmienia 2xHDD oraz CDRW+DVD czy lepiej HDD+DVD oraz HDD+CDRW

        1. Bo to jest tak , DJopek 9/05/04 10:03
          Że zależnie co będzie priorytetem tak ustawiasz urządzenia na taśmach... Dwóch dysków nie powinno się podłączać do jednej taśmy bo dyski będą musiały współdzielić między sobą transmisję (zwłaszcza jak oba są często wykorzystywane).

          Jeżeli natomiast często kopiujesz coś "w locie" (nie mówię o Polskich Liniach Lotniczych LOT ;) to najlepiej na jednej taśmie ustawić DVD a na drugiej CD-RW/DVD-RW - po to aby znowu transmisja nie przebiegała wspólną taśmą...

          itp... :)

  4. popróbuj cd i hdd osobno na swoich taśmach , Master/Pentium 8/05/04 21:01
    cdrw zwykle jako master. Jeśli będzie źle (nie wszystkie napędy optyczne dobrze się tolerują) wrzuć hdd i cd/dvd na jedną taśmę a cdrw na drugą.

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL