Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 03:30
 » luckyluc 02:49
 » wrrr 00:38
 » piszczyk 00:16
 » Bonifacyz 00:15
 » metacom 00:07
 » JE Jacaw 23:47
 » PCCPU 23:39
 » abes99 23:26
 » esteban 23:23

 Dzisiaj przeczytano
 8083 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Kontrola łącza internetowego - czym ? , Syzyf 21/05/04 14:24
aktualnie mam necik z jednej z sieci kablowych. Niestety dostawca ogranicza iloścc przesyłanych danych. Po przekroczeniiu limitu prędkość z 512 spada na 32 kbps. Zeby kontrolować przesyła danych mam zainstalowane 2 programiki jeden to netlimiter a drógi to dumeter. Dodatkowo dostawca daje każdemu abonentowi stronkę www na której On informuje ile z limitu zjechałem. I tu jest problem bo moje pomiary ww programami ni jak maja się do tego co pokazuje strona www dostawcy. Nawet moje programy nie są zgodne. Przykładowo netlimiterem włanczam sobie aby odemnie dane wychodziły z max prędkością 1KBs co daje na dobę max ok 84,5 mega na dobę. I net limiter mi tyle pokazuje Dumeter pokazuje natomiast że wyszło odemnie 200 mega na dobę a na stronie www dostawcy jest 500mb!! Skąd te różnice?? nie mam pojęcia Poradzcie więc jaki program najlepiej mi pokaże jaki miałem przepływ danych z i do internetu i jakim programem najlepiej da się ograniczyć np wychodzenie danych z mojego kompa do internetu do np 1Kbs i żeby to było naprawdę 1kbs

Jestem Jaki Jestem

  1. Dolacze sie... , Ar3cK 21/05/04 14:38
    ...sorki, ale nie odpowiem - moze dostawca jakies przekrety robi? ;]... ja mam natomiast pytanie tez o DUMetera. Mianowicie pokazuje mi transfer ok. 2 razy za duzy, tzn. ze jak na Neo ciagne 64kB to on mi pokazuje ok 128-132... wie ktos co z tym zrobic? z gory dzieki...

    It's the Bright One, it's the Right
    One, that's Ar3cK...
    http://thesurrealist.co.uk/slogan

  2. właśnie , Syzyf 21/05/04 14:43
    po to chcę monitorować aby sprawdzić czy dostawca nie robi jakichs przekrętów

    Jestem Jaki Jestem

  3. Co do duzego transferu , black-bird 21/05/04 17:20
    jest duzy bo liczony jest tez przesyl pakietow sterujacych praca sieci

  4. jak rozsadny dostawca , _KriS_ 22/05/04 01:45
    to zwiekszy troche Twoj limit aby odliczyc "wlasna" komunikacje.
    Dumeter jest fajny i klopotow z nim nie mialem nigdy wiekszych lecz teraz pod reka go nie mam wiec za duzo nie podpowiem.
    Z tego co pamietam, mozna bylo definiowac w opcjach jakie masz lacze - wybierz konf. reczne i wpisz dokladnie predkosci jakie masz wykupione.
    Mozesz tez zrobic inny test - sprawdz ile danych masz sciagnietych/wyslanych wg dostawcy, zapisz je i wylacz kompa.
    Wlacz za 12 godzin i jeszcze raz sprawdz - jest roznica? duza?

    Ar3ck - Ty tez sprawdz ustawienia odnosnie tego jakie masz lacze skonfigurowane w dumeter.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL