Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Katoda Lt 09:40
 » Majster 09:37
 » Kenny 09:34
 » waski 09:28
 » JE Jacaw 09:21
 » cVas 09:20
 » Hrabia202 09:20
 » maddog 09:18
 » @GUTEK@ 09:13
 » hokr 09:02
 » Elektron 08:47
 » Raist 08:46
 » McMi21 08:44
 » skalak23 08:41
 » Sherif 08:30
 » Hitman 08:29
 » KHot 08:13
 » DJopek 08:05
 » GLI 08:02
 » patinka 07:56

 Dzisiaj przeczytano
 23960 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

HDD mi padl :((( co robic , MayheM 24/05/04 09:01
Witam,
moj hdd-ek Fujitsu MPG 3204 AH (20gig, 7200) zaczal wydawac dziwne chroboty, przez co raz zawiesil system, i juz sie nie wykrywa :( a mialem na nim system, i sporo cennych plikow :(
Podejrzewam ze to glowica (jak lekko nim porusze w lewo/prawo to wydaje taki cichy dziwny szum (oczywiscie gdy jest wyjety z kompa).
Czy istnieje jakis sposob zeby odzyskac te dane??

  1. Moją barracudę 120Gb raz na jakiś czas system widział , Ramone 24/05/04 09:29
    przez jakieś 2-15 minut i udało mi się sporo odzyskać za pomocą Easy Recovery.

    punks not red

  2. .:. , Shneider 24/05/04 11:36
    Jak fujitsu to padla elektronika.

    Sproboj znalesc identyczny model i podmienic ja.

    .:: Live at Trance Energy ::.

    1. czy elektronika ma zwiazek z chrobotaniem? , MayheM 24/05/04 12:19
      bo jakos dla mnie to niepojete...

      1. .:. , Shneider 24/05/04 16:02
        Moze miec, jesli padly uklady sterowania.

        Natomiast w przypadku padu mechaniki, mozesz sie zegnac z danymi, chyba ze masz odpowiednia kase :)

        .:: Live at Trance Energy ::.

  3. glupie ale... , Ranx 24/05/04 17:11
    swego czasu fuji mialo problem z przegrzewajaca sie elektronika.
    i na tak padniety dysk pomagalo schlodzenie i podpiecie go. przez chwile dzialal a wtedy szlo sciagnac dane.
    a skoro bios nei wykrywa to wyglada na elektronike, wiec moze....

    o roztramtajdany charkopryszczańcu...

  4. witaj w klubie... jutro jadę z moim Fujitsu do serwisu!!! , Seba78 24/05/04 17:55
    winą jest użycie niewłaściwej żywicy przy produkowaniu układu sterującego marki Cirus Logic... powiec pa pa danym i bo małe sznase na odzyskanie. Teraz będzie coraz gorzej (może się zdażyć, że komp wstanie na nim, ale zaraz zaliczy pad) Ale spróbuj jednego patentu... włóż botowalnego linuxa do CD i spróbuj tak przerzucić dane na inny dysk! u mnie w pewnym sensie to zadziałało...

    www.nieruchomosci-gil.pl

  5. Moj Fujitsu... , Ar3cK 24/05/04 18:06
    ...tez w sumie padl, ale nie padl ;]. Po prostu jak go podlacze to chodzi nawet kilka dni, ale jak odlacze to musze kilka(nascie) godzin poczekaczeby go znowu BIOS wykryl... wiec moze sie przegrzewa - tak jak wyzej koledzy mowia sprobuj poczekac, albo go schlodzic... ale nie wiem czy to cos da...

    It's the Bright One, it's the Right
    One, that's Ar3cK...
    http://thesurrealist.co.uk/slogan

  6. hm, sprobuje go schlodzic , MayheM 25/05/04 09:03
    mam nadzieje, ze pomoze chociaz na czas zgrania danych...
    natomiast co do przegrzewania... wisial sobie na cienkich gumach pod uchwytami na dyski, wiec obieg powietrza mial zapewniony... No ale sprobuje go jeszcze raz podlaczyc na zimno...

    Dzieki.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL