Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » elliot_pl 19:59
 » Kenny 19:57
 » GLI 19:49
 » marek_m 19:46
 » myszon 19:39
 » cVas 19:34
 » metacom 19:28
 » Rafael_3D 19:27
 » burz 19:19
 » rooter666 19:13
 » Artaa 19:11
 » Doczu 19:01
 » KHot 18:53
 » dugi 18:52
 » Guli 18:52
 » Sherif 18:52
 » gigamiki 18:33
 » abes99 18:27
 » piszczyk 18:24
 » resmedia 18:18

 Dzisiaj przeczytano
 42763 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Do serwisantów płyt głównych , exmac 28/05/04 08:51
Mam bardzo nietypowy problem i skończyły mi się już pomysły, więc może tutaj ktoś jeszcze coś wymyśli.

Szczegóły:
W jednym z kompów mam płytę główną Abit BD7-RAID. Pamięci SIEMENS DDR 266, dwie sztuki po 256MB. Na 100% dobre - sprawdzane w wielu miejscach. Kiedyś miałem procek PIV 1.8GHz (533MHz). Zdarzało się wtedy, że po włączeniu zimnego kompa, płyta zawieszała się zaraz na początku POSTu podczas testu pamięci. Zdarzało się to bardzo rzadko, więc nie zwróciłem na to uwagi, szczególnie, że po resecie było już wszystko w porządku. Później wymieniłem procesor na PIV 2.4GHz (533MHz) i problem ten zniknął całkowicie. Teraz znów wymieniłem procesor na PIV 2.8GHz (533MHz) i problem wrócił ze zwielokrotnioną siłą. Komp startuje dopiero za 5-6 razem. Jeśli już przejdzie test jest wszystko Ok. Można go włączać, wyłączać, testować – żadnych problemów. Kiedy postoi ok. 15min i wystygnie wszystko zaczyna się od początku. Najciekawsze: wiesza się tylko, gdy są włożone obie pamięci. Jeżeli jest tylko jedna (wszystko jedno która i wszystko jedno w którym slocie) nie ma żadnych problemów. Nie próbowałem jeszcze wkładać do tej płyty innych pamięci, ale problem leży chyba gdzie indziej. Tylko gdzie ? Wszelkie sugestie mile widziane.

  1. ja mam dwoch podejrzanych: , Banan 28/05/04 09:11
    zasilacz albo plyta- moze gdzies sa na niej pekniecia.

  2. Czary , MłOdY 28/05/04 10:25
    1,2,3...

    Niech żyje i umacnia się policja
    boarda TPC.

  3. że tak zapytam , McSlavko 28/05/04 14:24
    a nowy bios zaladowany?

    Powered by 4x4

    1. tym pytaniem poczułem sie obrazony , exmac 29/05/04 11:31
      zartuje :)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL