Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Kenny 21:24
 » cVas 21:14
 » Matti 21:07
 » rooter666 20:58
 » kyusi 20:56
 » akslow 20:47
 » maddog 20:46
 » Wedrowiec 20:24
 » Rafael_3D 20:23
 » mnih 20:22
 » wrrr 20:19
 » myszon 20:07
 » elliot_pl 19:59
 » GLI 19:49
 » marek_m 19:46
 » metacom 19:28
 » burz 19:19
 » Artaa 19:11
 » Doczu 19:01
 » KHot 18:53

 Dzisiaj przeczytano
 45115 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[underclocking] K6-2 450Mhz@412 , Your-shadow 28/05/04 11:30
Witam
Czy ktoś może próbował puścić tego procka na starej TX-owej płycie w ustawieniu 5,5 x 75Mhz? Chcę sobie małym kosztem podwoić wydajność starego p166mmx@188 wymieniając na tego AMDka.
Pamięci max działają na ma FSB 75Mhz - inaczej bym próbował nawet 83Mhz. Sama płyta ma w miarę nowy bios - poprawnie detektuje K6-2 (testowałem prockiem 333Mhz - 5x66Mhz). Jednak doszedł mnie słuch, że niekoniecznie procki te lubią zmianę mnożnika, mimo obniżenia magistrali.
Miał ktoś z tym problemy? A może komuś działa bez problemu takie ustawienie....

Pozdrawiam

  1. Dziwne plotki slyszales. , marek_m 28/05/04 14:45
    Ja mialem kiedys k6-2 350 oraz 500 i chodzily poprawnie po zmianie wlasnie mnoznika na mniejszy. Kombinowalem tak by zainstalowac win95, byl problem z wiekszymi prockami niz 300 MHz.
    Natomiast jest jeszcze patent: jak ustawisz mnoznik x2 to procesor rozpoznaje go jako x6;-) Sprawdzalem.

    1. ok, dzięki , Your-shadow 28/05/04 15:13
      plotki to info od kolesia z allegro, do którego chciałem wpaść z kompem na mały test - może bał się że mu uszkodzę procka - albo sam coś kombinował. Poszukam więc u kogoś innego :)

  2. poprawka , marek_m 28/05/04 14:47
    mialo byc po obnizeniu magistrali a nie mnoznika;-)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL