Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » dugi 20:05
 » GLI 20:01
 » Kenjiro 20:00
 » Wedelek 19:55
 » ripek 19:51
 » bmiluch 19:51
 » Dexter 19:40
 » globi-wan 19:38
 » GULIwer 19:34
 » PeKa 19:33
 » ligand17 19:22
 » KHot 19:20
 » Draghmar 19:16
 » NimnuL 19:10
 » Wolf 19:08
 » Kenny 18:57
 » RoBakk 18:46
 » madsheep 18:45
 » Syzyf 18:40
 » steve 18:24

 Dzisiaj przeczytano
 29958 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jak przyspieszyc NTFS-a? , Czarek 1/06/04 21:40
Przekonwertowalem pare partycji z FAT32 na NTFS i dziala to to niestety zauwazalnie wolniej niz przedtem (np. wyszukiwanie plikow). Rozmiar klastra sie NIE zmienil.

Jakie znacie tweak'i/sztuczki/whatever, zeby maksymalnie zoptymalizowac dzialanie i przyspieszyc NTFS-a?

  1. usun , Msi(3D) 1/06/04 21:49
    wszystko z tej partycji (NTFS) i zrob porzadny format

    Athlon2500xp@3200xp ,HyperX@400
    5,2,2,2 ,EPoX 8RDA3G,Hercules
    9800PRO 455/385 WD800JB

  2. w managerze urzadzen , myszon 1/06/04 21:50
    jest jakaś opcja do przyspieszania dysku. A masz zdefragmentowany dysk? Jesli zalezy ci na wyszukiwaniu wlacz sobie indexowanie plików.

  3. hmm , Czarek 1/06/04 21:57
    sorki, troche nieprecyzyjnie napisalem: "przekonwertowalem" = usunalem wszystkie pliki z partycji FAT32 i sformatowalem jako NTFS (zadnego konwertowania z danymi na partycji w PM etc!)

  4. ale , gorky 1/06/04 22:57
    ntfs zawsze bedzie wolniejszy od fat'a...

    1. wolniejszy? , wikear 2/06/04 00:22
      myslalem ze jest szybszy... duh!

  5. troche tak troche nie :) , gorky 2/06/04 00:58
    http://www.kik.pcz.czest.pl/...ubject14/chapt6.htm

  6. mialo byc , gorky 2/06/04 00:58
    pod wikearem 2/06/2004 00:22, sory

  7. Polecam udać się tu , JE Jacaw 2/06/04 01:48
    http://www.neutrin.pl/...amp;pa=showpage&pid=4
    przeczytasz tam nieco o tym, który system plików w czym jest szybszy, a w czym wolniejszy... i nie tylko.

    Socjalizm to ustrój, który
    bohatersko walczy z problemami
    nieznanymi w innych ustrojach

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL