Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » pwil2 02:30
 » Visar 02:27
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13
 » Wedrowiec 00:41
 » esteban 00:15
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39

 Dzisiaj przeczytano
 17206 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

firewall pokazuje ataki hakera?? , stoner 4/06/04 16:16
cześć
od kiedy zainstalowali mi neostrade używam sygate personal firewall i co pewien czas wyświetla mi się że ktoś skanuje mi porty

poineważ jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie może mi ktoś powiedzieć czy powinienem się tym w ogóle przejmować (sygate klasyfikuje te ataki jako minor)? jest jakiś sposób żeby zablokować ich ip? mogą nabroić mi na kompie?

pozdro

  1. no to zalezy , gorky 4/06/04 16:23
    jakie ataki i na jakie porty
    Moj sprzetowy firewall odrzuca srednio 20 polaczen na minute, wiekszosc to TCP na 135 i 445 czyli sasser i blaster...

    Dopoki odrzuca to dobrze, zwlaszcza ze i tak nic na to nie poradzisz :)

  2. 135 445 , stoner 4/06/04 16:26
    i do tego jeszcze 1025, 6129 i 80 to też mogą być wirusy?

  3. no zasadniczo to moze byc wszystko :) , gorky 4/06/04 16:45
    internet to niebezpieczne miejsce, a przyczyn skanowania twoich portow moze byc bardzo bardzo duzo.
    Na szczescie (jezeli mozna to tak nazwac) 99% to rzeczywiscie roznego rodzaju robaki i automatyczne skanery portow, ktore przy w miare przyzwoicie ustawionym firewallu jedynie(?) generuja ruch w sieci.

    Zeby sie uspokoic (chociaz ja, z moim odchylem w strone dbania o paranoidalnie wysoki poziom bezpieczenstwa rzadko jestem naprawde spokojny :) )zajrzyj na www.grc.com i pobaw sie usluga ShieldsUP!

    Poczytaj sobie tez informacje z tej stronki, wiedzy nigdy za malo...

  4. heh trochę sie uspokoiłem :) , stoner 4/06/04 17:19
    wyszło mi że mam super-zabezpieczony komputer :))

    dzięki za info i linka
    pozdro

  5. Zmien firewalla , Karaczan 4/06/04 17:42
    na kerio 4. Ja tez uzywalem spf ale poniewaz ciagle mi sie ikonka zmieniala na ta "atakowana" a czasami firewall sie wylaczal tak sam z siebie (cos go chyba z netu zabijalo) to postanowilem zmienic go na kerio i jak reka odjal. No i darmowy jest ten kerio a to zawsze plus.

    1. i tak nic nie przebije Outposta... , Okota 5/06/04 10:26
      a z sygate mialem straszne problemy z obciazeniem proca nawet do 50% ...:|
      a kerio wpuscilo mi odrazu po zainstalowaniu balstera... super FW... taaa

      Dyslektyka błąd nie pyka...
      RTS wszechczasów:
      Supreme Commander

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL