Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » elliot_pl 16:57
 » Syzyf 16:57
 » KHot 16:49
 » Star-Ga-T 16:49
 » kyusi 16:49
 » Sherif 16:48
 » Artaa 16:43
 » Dexter 16:36
 » kojot 16:29
 » Kenny 16:28
 » malyy 16:25
 » Nefratus 16:22
 » ligand17 16:09
 » AfiP 16:08
 » pawcio 16:07
 » rurecznik 16:04
 » Hitman 16:04
 » NimnuL 15:57
 » Nihilist 15:45
 » piszczyk 15:25

 Dzisiaj przeczytano
 91185 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Procesor i dziwne taktowania ... , Shadow1 10/06/04 14:21
Mam Athlona XP 2200MHz (200MHz x 11) i zaobserwowałem dzisiaj, że dziwnie się zachowuje.

Ściągnełem najnowsze Catalyst 4.6 i chciałem sprawdzić jaka jest różnica w 3DMarku03. W głównym oknie 3DMark pokazał, że procesor ma taktowanie ~1860MHz. Trochę mnie to zdziwiło więc odpaliłem Clock v1.2 (programik z THG do odczytywania prędkości procesora). Sprawdza on nawet 4 różnymi sposobami aktualne taktowanie procesora i je wyświetla.
Częstotliwość zmianiała się pomiędzy 1800-2100MHz.
Przy takim taktowaniu 3DMark osiągnął 4000 pkt.
Następnie zresetowałem komputer i ponownie uruchomiłem 3DMarka, wówczas pokazał taktowanie 2.2GHz (program Clock v1.2 również). A wynik w 3DMarku wyniósł 4500 pkt.

Jak to jest możliwe, że zwykły procesor zmieinia swoje taktowanie podczas pracy, z tego co wiem jest to możliwe narazie tylko w notebookach (by zaoszczędzić energię).

I WANT TO BELIEVE

  1. hm... , CAREK13 10/06/04 14:46
    zauwazylem ze rozne programy roznie pokazuja rowniez, ale Ty mi lepiej powiedz jak odblokowales mnoznik w xp 2200+ ?? bo ja mam standardowo 13.5, a wystarczyloby mi 11.5

    1. A skąd ten 2200+ ? , Shadow1 10/06/04 23:04
      Przecież ja napisałem 2200MHz czyli 3200+

      I WANT TO BELIEVE

  2. 3d mark ma często problemy z identyfikacją proca. , Seba78 10/06/04 15:39
    po podkręceniu np athlona 1700 mnożnikiem na 2000 pokazywało mi, ze mam durona 1400!!! a wcześniej pokazywał prawidłowo. NIe przejmu się więc tym. Wyniki za to uzyskane w marku były adekwatne do rzeczywistej prędkości proca

    www.nieruchomosci-gil.pl

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL