Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Wolf 20:03
 » MARtiuS 20:02
 » dugi 19:59
 » ngP 19:55
 » Kenny 19:43
 » luzak2363 19:40
 » Menah 19:30
 » emigrus 19:28
 » cVas 19:27
 » zibi13 19:14
 » Zibi 19:11
 » GLI 18:49
 » PeKa 18:35
 » rooter666 18:26
 » KHot 18:22
 » Sherif 18:21
 » Hitman 18:20
 » Rafael_3D 18:11
 » acd 18:11
 » hokr 17:42

 Dzisiaj przeczytano
 61156 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Win98se - udostepnianie neta BEZ dostępu do udostępnionych plików/folderów (???) , Jaceqp 22/06/04 18:45
Cze... Jest tak:

Jest sobie sieć na 98se. Na jednym z kompów siedzi sobie SDI (łącze udostępniane przez opcję "udostępniania połączenia internetowego"). Kompy w sieci mają poudostępniane pliki i foldey...

Niby wszystko oki, no i teraz pytanko:

Do sieci ma dołączyć kolejny komp, który jednak oprócz internetu ma mieć zablokowany dostępu do zasobów sieci... Jak to zrobić? Wszystkie kompy są spięte switch'em 10/100Mbit. - oczywiście na skrętce.

Czy jest jakiś inny sposób oprócz ustawienia haseł na udostępnionych zasobach? Najlepiej jakby się dało w jakiś sposób ukryć na tym jednym kompie listę dostępnych kompów w sieci lan.

Macie jakieś pomysły?

pozdr.
Jaceqp

R7-3700x/32GB/R6800 16GB

  1. .:. , Shneider 22/06/04 19:16
    Bedzie z tym problem.

    Najlepiej gdyby kazdy komp na firewallu zablokowal jego ip.

    .:: Live at Trance Energy ::.

    1. no tak - tyle że prawie żaden z kompów... , Jaceqp 22/06/04 20:07
      ... firewall'a nie używa. A gdyby kiedyś serwera na linuksie postawić + 2 sieciówki i tą drugą podpiąć na krossowanym kablu do tego "innego" kompa? Powinno chodzić, nie? Skąd tu serwera znaleźć :P

      pozdr.
      Jaceqp

      R7-3700x/32GB/R6800 16GB

      1. .:. , Shneider 22/06/04 20:14
        Teoretycznie jest mozliwosc "zagluszenia" tego kompa na portach lokalnych.

        Jednak by to uczynic nalezalo by wstawic server.


        Najprostrzym rozwiazaniem jest prosty serverek.
        Mozna taki znalesc na "smietniku" P120 kawalek ramu. Nawet dysk nie byl by wymagany. Choc znacznie bylo by wygodniej.

        .:: Live at Trance Energy ::.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL