Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » RoBakk 17:08
 » cVas 17:04
 » KHot 16:56
 » abes99 16:50
 » Liu CAs 16:45
 » steve 16:37
 » AfiP 16:32
 » Markizy 16:30
 » Wojtekar 16:25
 » Artaa 16:25
 » metacom 16:19
 » Kenny 16:10
 » dugi 15:59
 » Raffi 15:52
 » Menah 15:48
 » DJopek 15:48
 » Nepomucen 15:45
 » emigrus 15:40
 » Sherif 15:31
 » Fl@sh 14:58

 Dzisiaj przeczytano
 37270 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Linux - Blokada na porty , Szklarz 29/06/04 22:05
Ludzie pomóżcie mi potrzebuje zablokować porty z których korzystają programy typu p2p a nie wiem jak? Jak postawić taką blokade na Linuxie i na które porty?

<=> Szklarz<=>

  1. P2P nie działa na konkretnych portach... , Kenjiro 29/06/04 22:20
    Jeśli chcesz je blokować polecałbym poczytać coś o iptables i np. layer 7 filtering.

    pozdrówka
    Kenjiro

  2. .:. , ::LinX:: 29/06/04 22:20
    http://linuxpub.w.interia.pl/...l#zabezpiecz/1.txt

    MacBook Air 13,3

  3. hmmmmmm , Chrisu 29/06/04 22:20
    a powiedz mi jak chcesz poblokować na portach jak więszkosć z p2p skocze po portach??

    /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

    1. .:. , ::LinX:: 29/06/04 22:25
      moze poblokowac wszystko... i otwierac tylko te na ktorych nie siedzi p2p.... np. 80, 21, ale na upartego to tez da sie obejsc.. chyba przez tzw. 'tunelowanie'.... jednym slowem... jak sie ktos uprze to wszystko obejdzie...

      MacBook Air 13,3

  4. zrób to na HTB , Chrisu 29/06/04 22:30
    załóż użytkownikom "po równo" [z możliwością poszerzenia], uprzywilejuj www, ftp, mail i jeśli tu chodzi o to ze użytkownicy "ssają' to będzie OK.

    /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

    1. W takim przypadku polecam shaperd... , Kenjiro 29/06/04 22:32
      Świetny polski wynalazek, upraszcza życie :).

      pozdrówka
      Kenjiro

  5. A powiedzcie mi jak zrobić żeby? , Szklarz 30/06/04 10:35
    A powiedzcie mi jak zrobić żeby wybrane porty zablokować na określony czas,np. od godz.8 do 23. I dla wszystkich użytkowników sieci?
    Linx dzięki za link, dało mi to już jakiś obraz ale dalej nie wiem wszystkiego.
    Wiem że w jednym ze skryptów startowych (ale którym i gdzie dokładnie? ) mam wpisać:
    ipchains -P input ACCEPT
    ipchains -A input -d TWOJ_ADRES_IP 111 -j DENY
    Wie ktoś może ??????

    <=> Szklarz<=>

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL