Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » patinka 21:23
 » wrrr 21:23
 » XepeR 21:22
 » leon 21:20
 » Sebek 21:14
 » Syzyf 20:45
 » esteban 20:40
 » Hitman 20:38
 » skalak23 20:32
 » @GUTEK@ 20:30
 » pawcio 20:25
 » JE Jacaw 20:23
 » Kenjiro 20:19
 » dugi 20:05
 » GLI 20:01
 » Wedelek 19:55
 » ripek 19:51
 » bmiluch 19:51
 » Dexter 19:40
 » globi-wan 19:38

 Dzisiaj przeczytano
 40360 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jak spróbować jeszcze formatu partycji zanim zaniosę dysk do serwisu? , Abisai 2/07/04 00:02
Mam dysk kumpla (Barracuda ATA IV) - 2 partycje: NTFS z systemem i FAT32 z plikami. No i ta druga partycja 'częściowo' padła - przegrałem do siebie co się dało (w zasadzie większość) i spróbowałem formatu NTFS spod Windy. Ale wywaliło mi błąd. No to odpaliłem płytkę instalacyjną WinXP i tam zapuściłem format - błąd w tym samym miejscu. Czego moge jeszcze spróbować zanim pójde z tym do serwisu? Jakiś format niskiego poziomu? Nie znam sie na tym za bardzo...

Ash nazg durbatuluk...

abisai[małpa]o2.pl

  1. SEAtools - Partition Magic - QTParted , Glock19 2/07/04 00:11
    moje typy kolejność dowolna

  2. Spróbuj zrobić test SeaToolsem , DJopek 2/07/04 00:13
    Tylko nie szybki a gruntowny - jak będą błędy to wydrukuj sobie raport i do serwisu...

  3. A czy mozna zrobić format niskiego poziomu jednej partycji? , Abisai 2/07/04 07:31
    Bo w DiscWizard Starter Edition Seagate'a jest opcja 'Zero Fill' ale zdaje się że to mi usunie wszystkie podziały na dysku. Czy mozna zrobić LLF na jednej tylko partycji?

    Ash nazg durbatuluk...

    abisai[małpa]o2.pl

    1. Chyba nie bardzo... , DJopek 2/07/04 07:36
      Bo format niskiego poziomu odbudowywuje całą strukturę dysku od nowa, więc również informacje o partycjach...

      Poza tym "zerowanie" to nie to samo co format niskiego poziomu...

    2. ZERO FILL to nie format niskiego poziomu!! , Chrisu 2/07/04 08:22
      to poprostu zapisanie dysku zerami. To tak jakbyś wziąl diskeditora i cały dysk w nim zapisał zerami.
      Low level format zakłada od nowa ścieżki itd (robi to co się robi jakbyś np. formatował dyskietkę 1,44 MB na 720 kB, przy czym wcale nie musisz zmieniać konfiguracji ścieżek cylindrów etc.)

      /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

  4. Do programów podanych wyżej , Pinokio 2/07/04 08:23
    dorzucam (i polecam) Ontrack Data Advisor - bardzo dobry do diagnostyki hdd.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL