Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » power 01:16
 » elliot_pl 01:13
 » Wedrowiec 00:41
 » Carat 00:36
 » pwil2 00:27
 » esteban 00:15
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15
 » Star Ride 23:06
 » @GUTEK@ 23:03
 » rooter666 22:48
 » ngP 22:45
 » Artaa 22:43

 Dzisiaj przeczytano
 5379 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Rzężący CHIEFTEC 360W , daaarek1 4/07/04 16:26
Witam .
Nie mam dużego doświadczenia z komputerami dlatego proszę o wyrozumiłą odpowiedź .
Kupiłem wczoraj CHIEFTEC 360W HPC-360-302-DF .
Po zamontowaniu okazało się że jeden z wentylatorów przez 1-2 minuty po uruchomieniu wydaje z siebie metaliczny łoskot .Później pracuje normalnie .
Mam wobec tego pytanie - Czy od razu reklamować zasilacz czy poczekać kilka dni aż wentylator może się dotrze (o ile można mówić w przepadku wyntylatorów o dotarciu ) ?
Mam też drugie pytanie .
Jak prawidłowo zamontować ten zasilacz - wentylatorem wewnętrznym do dołu czy do góry (obecnie mam do dołu ) ?
Z góry dziękuje za odpowiedź .

AMD Athlon 2500+ Mobile,Epox
8RDA+,2*512MB TwinMos,RADEON
9800PRO,Chieftec 360W DF

  1. Do reklamacji , NimnuL-Redakcja 4/07/04 16:31
    pewnie zatarty wiatrak lub cos na osce się smar zestalil ... moze dlugo lezal w magazynie. . .

    Dotarcie wentylatorow? Chyba nie ...

    wentylator powinien byc do dolu, powinien wyciagac powietrze z okolicy CPU.

    Gdyby nie wymyślono elektryczności,
    siedziałbym przed komputerem przy
    świeczkach.

  2. Reklamuj zasilacz , Morgoth88 4/07/04 17:29
    a powinno montować się wentylem do dołu.

    When it's cold, and when it's dark...
    The Freezing Moon can obsess you

  3. to ja sie podczepie , gorky 4/07/04 17:59
    od pol roku mam Chiefteca 360W (tego z jednym wiatrakiem) kupionego razem z buda. Gdzies miesiac temu zaczal mi swiergotac wentylator (to jest Superred bodajze).

    I teraz sprawa jest taka: pewnie moglbym oddac go na gwarancji, ale nie mam pewnosci ze uda mi sie zalatwic tymczasowy zasilacz o takich parametrach, a nie moge nieuzywac komputera przez czas naprawy. Czy w zwiazku z tym moge reklamowac sam wiatrak, a na czas naprawy wsadzic tam jakis inny? Czy w ogole moge bez utraty gwarancji na zasilacz otworzyc go?
    I jezeli tak, to czy sa jakies metody mogace 'pomoc' wiatrakowi? Przesmarowanie - czym? Itd...

    1. juz odpowiadam , yorg5 4/07/04 20:00
      samego wiatraka raczej nie zarklamujesz (plomba!)
      mozesz przesmarowac (samochodowy olej silnikowy, im gestrzy tym lepszy), ale wtedy zerwiesz plombe i stracisz gwarancje. Twoj wybor. ;)

      The Borg's frightening appearance
      may scare small children.

    2. Ostatnio przesmarowalem 2 sztuki , Conroy 4/07/04 20:05
      Z braku oleju maszynowego w sobotnie pozne popoludnie ;)uzylem WD40. Oba wentylatory dzialaja wyraznie lepiej. Pierwszemu znacznie zwiekszyl sie przeplyw powietrza, drugiemu juz nie tak bardzo, ale za to ucichl.

      Nie wiem tylko na ile czasu wystarczy takie rozwiazanie.

      http://flickr.com/photos/myhacien
      da

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL