Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34
 » KHot 09:31
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29
 » Menah 09:24
 » Wedelek 09:22
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » NimnuL 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33
 » rooter666 08:32

 Dzisiaj przeczytano
 50134 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[Pilne] Logowanie aktywnosci polaczen Windowsowych pod Linuxem , Holyboy 7/07/04 12:10
administruje kafejka internetowa, wlasnie dzownil do mnie gosc z policji z prosba o udostepnienie informacji na temat polaczen jakie byly wkonywane do inteligo - chce wiedziec z jakiego komputer itp... problem polega na tym ze nie mam pojecia skad wziasc te dane, i wogole jak ew to mialoby byc logowane, gdzie tego szukac... mam zrobiona zwyczajna maskarade, DHCP, www i poczte na serwerze i w sumie nic wiecej
ew na przyszlosc - jak to zrobic?
czy jest prawny obowiazek prowadzenia takich logow (mile widziane linki do odpowiednich regulacji) ?

Strength is irrelevant.
Resistance is futile.
We wish to improve ourselves.

  1. hmm... , XCLONE 7/07/04 15:30
    1) tylko i wylacznie prokuratura moze nakazac takie cos
    2) jesli masz zwykle masq, to tego nie zlogujesz (hmm.. po zastanowieniu - zlogujesz - przelacznik -L 'male', ale trzeba cala maske chyba przeprogramowac, zeby logowal tylko dane polaczenia, a nie wszystkie)... musialbys iptrafem lub innym monitorem to zrzucac do plikow, co z kolei strasznie obciazy wydajnosc serwera (przede wszystkim dyskow)
    3) AFAIK w PL nie ma takiego obowiazku, zeby dostawcy internetu monitorowali swoje lacza

    BTW. chyba bym na kompach w kafei poinstalowal monitory polaczen - prosciej, bezpieczniej i bez obciazania serwera :) wiesz - zasada jest stara jak swiat - od serwa z lapskami PRECZ ! :)))

    --
    Pozdr.
    Artur S.

    The World HAS Changed..
    :P

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL