Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Menah 12:18
 » PeKa 12:14
 » CiAsTeK 12:12
 » Syzyf 12:11
 » burz 11:59
 » AdiQ 11:58
 » Dexter 11:57
 » 247 11:57
 » Kenny 11:44
 » Master/Pe 11:43
 » Liu CAs 11:35
 » resmedia 11:34
 » Fight 11:31
 » Ament 11:30
 » malyy 11:30
 » abes99 11:28
 » Markizy 11:24
 » KHot 11:23
 » Tomasz 11:18
 » Magnus 11:18

 Dzisiaj przeczytano
 65307 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Kopiowanie partycji GHOSTem nieudane , GULIwer 8/07/04 16:10
Heyka sprawy maja się tak:
Mam dwa dyski Maxtor (partycje CDE) i Samsung (FGHI) no i chce zrobić kopie C ghostem i wgrać na F
KOpia się wykonuje ale po uruchomieniu windoz uruchamia mi się i staje na ekranie Windows (taki niebieski tuz przed możliwością logowania) i nie ma mozliwości zalogowania nic sie nie dzieje nie działa nawet ctrl+alt+del

Próbowałem juz naprawe załączyłem instalacyjny XP i wziałem R potem fixboot, fixmbr osobno każde jak i jedno po drugim i nic wciąz nie daje się zalogować
Próbowałem także ponownie zainstalować XP na skopiowaną partcje z nadgraniem/naprawieniem obecnie posiadanej instalacji no i efekt był taki że sytem się zainstalował ale nie na C tylko na F a że wszytkie zainstalowane juz programy odnosza się do C wiec efekt jest mizerny bo i tak mam system bez niczego a w zarządzaniu nie daje się zmienić litery dysku bo nie mozna zmieniac litery dysku systemowego

Numer jest jednak taki że jak podpięty jest maxtor to system z samsunga startuje (oczywiście jak wybiore Windows XP #1) ale jak jest sam samsung to juz jest to co mówiłem ekran windows tuż sprzed możliwośćci zalogowania

Co ma, gdzie i jak skopiowac toto z Maxtora na Samsunga żeby mi sam Samsung z partcją systemową maxtora zastartował
Męcze się juz od 10 rano i wyczerpały mi się pomysły :(
Ewentualnie czy ma ktoś program pod DOSa abym mógł zmienic litere dysku. PQM8.0 pod DOS nie ma tego a PQM8.0 pod Windows nie chce mi się zainstalować na tym odzyskanym systemie

I'm only noise on wires

  1. spróbuj , mirkrup 8/07/04 18:21
    z Acronis True Image - mi on pomógł.

  2. Ghost , Riker 9/07/04 10:42
    Zrób najpierw obraz partycji systemowej, którą chcesz przenieść a następnie z tego obrazu "nagraj" go na docelową partycję. Metoda partycja > partycja powodowała u mnie to samo. Nie wiem czy jest to związane ze starsza ver. Ghosta, której już nie używam. Ponoć ma to związek z plikiem wymiany, który nie jest kopiowany w tym procesie i system staje.
    W archiwum jest coś też na ten temat.

    Pozdrawiam
    Riker =/\=

  3. jest działa , GULIwer 9/07/04 14:51
    mirkup - Arconis nie dał rady :(
    Riker BIG THX za naprowadzenie w życiu nie domyśliłbym się że to przez plik wymiany chociąz nie tylko. Przepis był taki że
    - ukryć wszytkie partycje poza systemowaymi
    - oczyścić boot.ini pozostawić tylko do startu 1 system
    - wyłaczyć swapa
    - ghost partition > partition
    - fdisk /mbr ale od z dyskietki startowej Win98 (widac ten fixmbr z płytki XP jest gówno wart :()
    Pewno 3 pierwsze kroki nie byłyby potrzebne ale wole nie sprawdzać na własnej skórze :)
    Heh wgranie świerzego XP na Maxtorka to juz czysta formalność :) bo juz mam obraz z XP+soft ale bez sterów wiec nawet lepiej bo nie zaśmiecony sterami od Kyro czy VIA

    I'm only noise on wires

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL