Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » PeKa 05:27
 » Robek 05:14
 » cVas 04:06
 » Menah 02:47
 » metacom 02:04
 » ziemoone 01:49

 Dzisiaj przeczytano
 19388 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jaki soft do hotswapu? , pachura 14/07/04 20:51
Kupiłem sobie kieszeń na twardziela z hotswapem. Zainstalowałem software SwapManager 4.0.1, ale działa jakoś tak niezbyt - niby OK, ale dysk widnieje jako USB, system czasem staje etc.

Znacie coś lepszego?

  1. Jaka kieszeń ? , Złomek 15/07/04 12:24
    Producenci zwykle dają dedykowany soft do kieszeni.
    Ja korzystam z systemowego włączania/wyłączania urządzeń.

    Hot Swap dla IDE to praktycznie nie jest obsługiwane - w momencie odłączania dysk i tak się kręci a głowice nie są przesuwane w pozycje neutralne(niektóre dyski przesuwają głowice po odcięciu zasilania automatycznie).

    Drobna rada: w BIOSie dyski powinny być wykrywane dynamicznie, system nie powinien korzystać z BIOSowej prezentacji dysków, dysk HS powinien być odłączony od IDE w trakcie botowania.

    Chyba, że masz USB to już zupełnie inna sprawa...

  2. A gdzie jest to systemowe włączanie/wyłączanie? , pachura 15/07/04 15:09
    j.w.

    1. system-> , Złomek 15/07/04 15:39
      ->zakładka sprzęt->menedżer urządzeń->stacje dysków-> prawym - wyłącz/włącz

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL