Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ripek 13:38
 » rainy 13:37
 » DJopek 13:36
 » Visar 13:35
 » rooter666 13:33
 » burz 13:25
 » alkatraz 13:12
 » cVas 13:12
 » Hitman 13:01
 » KHot 12:58
 » emigrus 12:50
 » zibi13 12:47
 » Menah 12:23
 » Chrisu 12:22
 » ulan 12:16
 » Artaa 12:15
 » Bonifacyz 12:09
 » Liu CAs 12:00
 » Ramol 11:51
 » metacom 11:32

 Dzisiaj przeczytano
 42558 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[OT] Co zrobilibyście na jego miejscu? , siaraps 18/07/04 14:27
odnośnie tematu zamieszczonego na portalu ONET.
http://info.onet.pl/951574,12,item.html

ciekawe jakie facet miał odczucia wykonując wyrok na dziesiątkach tysięcy ludzi? wiem powiecie że dostał rozkaz. ale czy to go usprawiedliwia?

"dziś to, co wczoraj trwałym było
jutro istnieć przestaje"
dj boom

  1. Ciekawe czy gdy leciał z tą bombą , sebtar 18/07/04 14:37
    wogóle wiedział jaki skutek ona wywoła? Ale poniekąd chyba gdyby nie te bomby liczba ofiar byłaby znacznie większa, szczególnie po stronie Japończyków...

    Demokracja to władztwo intrygantów,
    wybieranych przez głupców.

  2. Jak nie on to zrobiłby to ktoś inny , DJopek 18/07/04 14:41
    Inna sprawa że okrutnie mówiąc dzięki tej tragedii zakończyła się wojna. Sądzę że napewno miał wyrzuty sumienia, że pośrednio dzięki niemu tyle osób zginęło, ale prawa wojny są okrutne niestety :/

  3. Tyle samo ludzi , wukillah 18/07/04 14:50
    ginelo podczas nalotow z uzyciem konwencjonalnych bomb,
    np.uzycie zapalajacych przy bombardowaniach Tokio.
    Szkoda,ze nie spuscili takiej na Moskwe

    just d'oh it!

  4. przecież oni sami (nawet wynalazcy) nie wiedzieli jakie będą zniszczenia po tej bombie , Chrisu 18/07/04 14:57
    a co samego zrzucania... Czy zrzuci się konwencjonalna 3 tonówkę czy małą atomówkę to odczucia są chyba takie same nie??

    /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

  5. nalot dywanowy na Drezno z lutego 1945r , ulan 18/07/04 15:07
    przyniósl większą ilość ofiar, Tylko tamw nalocie brało udział ok 1000 bombowców, zmietli wtedy z powierzchni ziemi miastop pełne uchodźców ze wschodu (uciekajacych przed Armia Czerwoną).

    inny aspekt tego nalotu atomowego to, że amerykanie po desantach na Iwo-Jimie, a zwlaszcza Okinawie, gdzie japończycy postawili tak zacięty opór, gdzie zginęło mnóstwo amerykanów i japończyków zresztą też, obawiali się desantu na Japonię i strat jakie by tam ponieśli (ataki setek tysięcy kamikaze - czy to samoloty, łodzie, ale też i na ladzie samobójcze ataki. Taki desant mógłby po obu stronach przynieść znacznie więcej ofiar niz Hiroszima i Nagasaki.

    Ponadto mozna sie zastanawiać jaki wpływ uzycie tych bomb miało na to, że ich nigdy potem już nie użyto, choć pokusa była wielokrotnie wielka (np. w Korei i przeciw Chinom). Świat naocznie przekonał się o straszliwych konsekwencjach użycia tej broni (i nawet nie chodzi o sam moment ataku, co późniejsze konsekwencje np. genetyczne...

    pozdr. ułan vel ulan
    "Uwielbiam zapach napalmu
    o poranku..."

  6. moim zdaniem , Nicholai 18/07/04 20:28
    usprawiedliwia. to byl srodek przeciw jeszcze wiekszemu zlu, co jest wystarczajacym wytlumaczeniem

    Kursy tańca www.estilostudio.pl

    1. No niby tak, ale z tym większym i mniejszym złem , sebtar 18/07/04 20:33
      to bywa potem różnie, najlepszy przykład to wybory w Polsce - na kogo by nie zagłosować, to w rezultacie okaże się że wybór i tak był chujowy ;-)

      Demokracja to władztwo intrygantów,
      wybieranych przez głupców.

      1. nie odchodzmy , Nicholai 18/07/04 21:06
        od glownego tematu :]

        Kursy tańca www.estilostudio.pl

      2. hehe , d-a-x 18/07/04 23:19
        <lol2>

        Montuję bomby, jeżeli zobaczysz, że
        uciekam goń mnie!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL