Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » metacom 00:07
 » Bonifacyz 23:53
 » JE Jacaw 23:47
 » piszczyk 23:43
 » PCCPU 23:39
 » abes99 23:26
 » esteban 23:23
 » rainy 23:04
 » skalak23 22:59
 » marekzi 22:57
 » Flo 22:47
 » cVas 22:47
 » Soulburne 22:45
 » elliot_pl 22:41
 » acd 22:33
 » @GUTEK@ 22:22
 » rooter666 22:13
 » ini1 22:10
 » Irix 22:05
 » Markizy 22:05

 Dzisiaj przeczytano
 195 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problem ze skanerem PlustekOpticProUT12-bardzo ciemne skany:( , Batie 22/07/04 20:48
Pozyczylem od kolegi ww skaner i sluchajcie przyslowiowa d... mianowicie zdjecia sa bardzo ciemne - rozjasnianie nic nie da (juz np w photoshopie)gdyz zrobi sie jasniejsza plama. Nie pomaga tez nic zmienianie jasnosci w ustawieniach przed skanowaniem efekt jak wyzej jest. Mowie tu o fotkach nocnych ale tez i te za dnia sa ciemne tak jakby miala zaraz burza isc. Moze lampa juz nie daje rady - pomozcie!

z gory thx za pomoc!

  1. może ma brudny pasek od kalibracji , Artk 23/07/04 09:50
    proponuję rozebrać go i tam gdzie parkuje wózek powinna być idealnie biała listwa od której wózek zaczyna swoją pracę, może ta listwa jest przybrudzona.

  2. winna jest badziewna konstrukcja skanera , faf 23/07/04 12:19
    plusteki maja za duzo dziur w obudowie- jakies zatrzaski dziurki itp
    jak karze urzadzenie elektryczne zamkniete w plastykowej obudowie zbiera ladunki statyczne i kurz
    plustek to odkurzacz
    trzeba rozebrac i wyczyscic lustra katode i odblysnik katody
    a takze szybe
    o ile z szyba nie ma problemow to z glowica skanujaca jest
    plustek to debile do kwadratu - lustra sa w prowadnicach z zatrzaskami z bardzo twardego sztywnego plastiku - ukryszyc to sie lubi
    dodatkowo zalane jakas masa
    a tam trzeba sie dobrac do co najmniej 3 luster


    otwarcie obudowy tez wymaga malpiej zrecznosci

    zeby nic nie psierdzielic sugeruje wizyte w serwisie - niech sie oni mecza
    moj UT 12 nie przezyl - podczas skaldania do kupy i proby pozycjonowania lustra po wylamaniu zapadek spaliem port USB - skaner przestal byc widoczny

    teraz mam musteka - kupilem uzywanego - mail lekkie przebarwinia z kurzu
    otwarcie obudowy to pestka, glowica ma pokrywe z blachy - 2 wkrety i sciereczka irchowa do soczekwek wyciera sie wszystkei lustra
    obudowa ma malo dziur - same mini
    plustek to syf - przynajmniej kiedy skonczy sie gwarancja - sprawdz dokladnie kiedy sie skonczyla - oni zdajse daja 2 albo 3 lata

  3. jesli masz jeszcze gwarancje skorzystaj z niej , Outsider 24/07/04 13:30
    mam taki sam skaner i gdy poszla mi lampa w 3 dni mialem wszystko zrobione na zicher :) Nie wychodzac z domu i nie wydajac ani zlotowki. Producent stosuje gwarancje door to door - swietna sprawa.

    Okiełznany Ukierunkowany Twór
    Sometimes Informatycznie
    zDEspeRowany...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL