Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Kenny 08:56
 » cVas 08:55
 » @GUTEK@ 08:55
 » hokr 08:48
 » Hrabia202 08:47
 » Elektron 08:47
 » Raist 08:46
 » McMi21 08:44
 » skalak23 08:41
 » Sherif 08:30
 » Hitman 08:29
 » KHot 08:13
 » DJopek 08:05
 » GLI 08:02
 » patinka 07:56
 » Kelso1 07:51
 » kyusi 07:16
 » Syzyf 07:00
 » AfiP 06:48
 » NWN 06:12

 Dzisiaj przeczytano
 23044 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

zdjecia cyfrowe... !! Jaka wielkosc ?? , Milo 27/07/04 11:13
Witam!!

Mam pytanie dotyczące wielkości zdjęć ... w pikselkach.
chcę zrobić odbitki o wielkości 30x20cm! Zaniosłem zdjęcia o wielkości 2048x1536 i tak mi to wykadrowali że masakra! Przeca mogę sobie zmienić wielkość np w Adobe zmienić wielkość aby to co mam na obrazku było idelanie na zdjęciu, jednak nie wiem jakiej wielkośći ma być obrazek na kompie. W tym zakładzie foto były jakieś tępe klientki które tylko mówiły mi że ma być zdjęcie jak najlepszej jakośći... nic poza tym nie wiedziały! Proszę o pomoc! :)

  1. dlatego ze , myszon 27/07/04 11:23
    zdjecia masz 4:3 a powinienes miec 3:2. Ale jesli obrabiasz zdjęcia z cyfraka to zwykle tracisz EXIF-a (info jakim aparatem i z jakimi paramrtrami bylo zrobione zdjęcie) więc poszukaj programu, który nie kasuje EXIF-ów

    1. Photoshop , DJopek 27/07/04 11:28
      Nie kasuje EXIFa...

      1. mi kasuje , Carat 28/07/04 19:45
        tzn. na Elements2.0 fotka wczytana i zapisana pod PS nie ma EXIF, natomiast pod ACDSEE6.0 mogę wycinać, kadrować i EXIF pozostaje.
        Mozliwe ze to kwestia jakiegos ustawienia ale standarwowo PS E2.0 usuwa u mnie EXIF

    2. a dalczego masz niby tracic exif? , J@rek 27/07/04 12:30
      gimp, xnview, irfanview... wszystko za darmowche, po polsku, a do tego swietne programy.

      i jak napisal Venom79... jpegcrops do kadrowania.

      IdePad Slim3, Honda NC700SD, Mustang M4, e-
      rambler 9

    3. kwestia proporcji , Carat 28/07/04 19:50
      ale w tym wypadku trochę nam obetnie, nie wiem dokładnie jak w 20x30 ale w 10x15 obcina nieco górę i dół fotki.
      Z tego względu masz cyfrowy format 10x13.6 który ma dostowane proporcje do cyfraków, które w większości robią foty o proporcjach 4:3.

      2048x1536 to matryca 3MP, jest to idealna matryca do naświetlania odbitek 13x18cm 300DPI, choć można także robić A4 (20x30) Jednak jeżeli chcesz głównie robić tak duże odbitki to lepiej, abyś miał 5MP lub więcej.

  2. to sam wczesniej wykadruj zdjecia , Venom79 27/07/04 11:38
    zeby pasowaly do formatu 30x20cm
    polecam Jpeg Crops

    http://www.ekot.dk/programmer/JPEGCrops/

    Lewy pas to nie kółko różańcowe.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL