Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » myszon 13:17
 » wrrr 13:17
 » Emios 13:15
 » Kenny 13:02
 » Visar 13:00
 » metacom 13:00
 » @GUTEK@ 12:55
 » KHot 12:54
 » Sherif 12:52
 » Wedelek 12:45
 » cVas 12:40
 » Guli 12:28
 » DJopek 12:16
 » RM.Harry 12:14
 » GLI 12:04
 » MARtiuS 12:01
 » Wedrowiec 11:59
 » Kraszan 11:44
 » Liu CAs 11:42
 » Menah 11:26

 Dzisiaj przeczytano
 31553 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[WLAN] Sieciowka radiowa nie chce pobrac IP z DHCP , charczenko 29/07/04 08:49
Wczoraj kupilem router Dlink DI614+ i karte sieciowa PCI DWL G520+. Rozpakowalem, wlozylem karte, zainstalowalem sterowniki, skonfigurowalem routerek - wszystko pieknie, na komputerze karta pokazuje ze widzi siec (bezprzewodowa), sila sygnalu jest OK itd. Ustawilem karte zgodnie z instrukcja na pobieranie IP z DHCP ktore jest wbudowane w router. Po restarcie (Win XP z SP1, bez zadnego firewalla ktory moglby blokowac wychodzace z kompa requesty DHCP) karta dostala adres z puli 169.* ktory jest przypisywany automatycznie przez Winzgroze. Dla pewnosci podlaczylem do switcha wbudowanego w ten routerek kabelkiem Ethernetowym laptopa ktorego sieciowka jest rowniez ustawiona na pobieranie adresu z DHCP. Pierwsze wlaczenie laptopa - pobral adres. Sprawdzilem ustawienia sieciowki w laptopie vs. ustawienia karty radiowej w biurkowym kompie - toczka w toczke to samo a jednak radiowka nie pobiera IP. Macie moze jakis pomysl jak to rozwiazac?

Pozdrowienia
Charc

  1. Wczoraj miałem coś ten deseń , McIsland 29/07/04 09:35
    tylko mi się nie chciał logować do domeny, ale objaw raczej podobny, wina stała po stronie siły sygnału, sygnał był ale około 38%, jak przenisłem accespointa, i podniósł się do ponad 50% sytuacja się momentalnie uspokoiła, ale to chyba nie to bo z laptopkiem możesz biegać

    GTD ...

  2. to nie to... , charczenko 29/07/04 09:46
    Sila sygnalu jest super - Signal Strength 98% Link Quality 100% - router stoi 2 metry od kompa z karta sieciowa (na razie).

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL