Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Fl@sh 14:58
 » PeKa 14:55
 » Wolf 14:53
 » Liu CAs 14:50
 » cVas 14:45
 » NimnuL 14:45
 » Kenny 14:44
 » soyo 14:35
 » MARtiuS 14:32
 » kyusi 14:28
 » Paweł27 14:25
 » GULIwer 14:09
 » kemilk 14:00
 » Emios 13:54
 » Artaa 13:52
 » KHot 13:49
 » elliot_pl 13:40
 » Tig3r 13:37
 » myszon 13:29
 » wrrr 13:17

 Dzisiaj przeczytano
 33906 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

jak na xp w sieci lan przypisać prawa użytkownikowi ? , ipservice 29/07/04 22:54
chodzi mi o coś takiego. Na lanie chce udostępnić kumplowi katalog z filmami ale nie chce aby inni użytkownicy sieci mieli wgląd do tego katalogu. Na xp nie ma czegoś takiego jak zakładanie haseł na katalogi. Wiadomo że wszyscy są traktowani w sieci lan jako goście (przynajmiej tak mi się zdaje) więc jak przypisać prawa jednemu gośćiowi taka aby miał inne od innego użytkownika skoro wszyscy to goście? dzięki.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Lepsze minimum z maksimum niż
maksimum z minimum.

  1. dodam tylko że to ntsf , ipservice 29/07/04 22:55
    jw..............

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Lepsze minimum z maksimum niż
    maksimum z minimum.

  2. w opcjach folderów , Sebek 29/07/04 23:04
    w zakładce widok odznaczyć proste udostępnianie. Potem utworzyć takiego użytkownika jaki ma mieć dostep do zasobów i reszta chyba taka jak w win 2000.

    1. mam zaawansowane udostępnianie ale , ipservice 29/07/04 23:12
      przecież każdy użytkownik spoza domu to gość i tu problem jak jednemu dać full dostęp a innemu blokade. Ale już znalazłem rozwiązanie w kerio, kerio posiada blokowanie poszczególnych użytkowników w lanie.

      ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
      Lepsze minimum z maksimum niż
      maksimum z minimum.

      1. no tak tyle, że ja mam , Sebek 29/07/04 23:33
        konto gościa wyłączone:) ale poustawiałem sobie użytkowników jacy mogą wejść na hasło.

        1. a jak to zrobić aby wchodzili na hasło , ipservice 29/07/04 23:46
          chyba że używasz jakiegoś dodatkowego softu spoza windowsa.

          ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
          Lepsze minimum z maksimum niż
          maksimum z minimum.

          1. zakladasz koledze uzytkownika na swoim komputerze , Outsider 29/07/04 23:59
            i nadajesz mu prawo dostepu do katalogu (jednoczesniej wylaczajac opcje 'wszyscy'). Poza tym ustawiasz opcje zaawansowanego udostepniania - jak pisano juz powyzej.
            Kazda osoba chcaca dostac sie do Twojego komputera musi sie zalogowac i tu rozwiazuje sie problem praw dostepu.

            Okiełznany Ukierunkowany Twór
            Sometimes Informatycznie
            zDEspeRowany...

            1. dziękuje. , ipservice 30/07/04 00:04
              sprawdze to

              ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
              Lepsze minimum z maksimum niż
              maksimum z minimum.

  3. Normalnie. , PKort 29/07/04 23:59
    1. Wyłączyć"proste udostępnianie"
    2. Wyłączyć konto gościa
    3. Utworzyć konto koledze - z hasłem
    4. Udostępnić katalog z filmami, nadając mu odpowiednie prawa dostępu.

    Heavy Metal or no metal at all
    whimps and posers - Leave the Hall !!

    1. już wiem ;-) , ipservice 30/07/04 00:06
      czasami trudno wpaść na najprosciejsze rozwiązania.

      ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
      Lepsze minimum z maksimum niż
      maksimum z minimum.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL