Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Carat 08:10
 » Dexter 08:09
 » Dhoine 08:05
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Kenny 07:59
 » Zbyl 07:46
 » Logic-3 07:43
 » NimnuL 07:42
 » Armitage 07:33
 » marek_m 07:32
 » ngP 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16
 » dugi 07:06
 » leosh 07:01
 » Kraszan 06:56
 » AfiP 06:26

 Dzisiaj przeczytano
 41680 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Czas dostępu pamięci i overclocking(może lamerskie ale...) , el chupa 7/08/04 00:24
mam pamięci geil DDR400 w dualu z nominalnymi timingami 2-3-3-6 i czasem dostępu 5ns. Zwiększyłem FSB do 233MHz, cl 2,5 i napięcie podniosłem na pamięciach o 0,1V. Wszystko ładnie pięknie chodzi.

Czyli wynikało by ze wzoru 1000/5ns to wychodzi 200 to w jaki sposób można z tej pamięci uzyskać dodatkowe 33MHz?

I teraz co się dzieje z częstotliwością pracy pamięci? Programy takie jak sandra i everest pokazują że pamięci pracują na 233 ale wyczytałem kiedyś że niektóre płyty zaniżają częstotliwość pracy pamięci gdy FSB jest podwyższone. Na mojej płycie nie ma dzielników i max ustawienie częstotliwości dla pamięci to 400(i tak mam ustawione) MHz więc nie ma 1:1. Czy można temu ufać co tam jest napisane?

I jeszcze jedno- jaki wpływ na wydajność ma(o ile wogóle ma) czas dostępu jeżeli porównamy np. kości które pracują z tą samą częstotliwością i tymi samymi timingami ale różnymi czasami dostępu?

Może jakieś linki z wyjaśnieniami ktoś ma albo zna odpowiedzi na moje dziwne pytania. Z góry dzięki.

P.S.konfig w opisie

*homo homini lupus est*

  1. re: ale tylko w części , deadly 7/08/04 07:15
    jeżeli chodzi o tą część:

    "I jeszcze jedno- jaki wpływ na wydajność ma(o ile wogóle ma) czas dostępu jeżeli porównamy np. kości które pracują z tą samą częstotliwością i tymi samymi timingami ale różnymi czasami dostępu?"

    to gdzieś kiedyś czytałem, że przy tych samych ustawieniach magistrali i tych samych ustawieniach opóźnień w Biosie dla dwóch pamięci o różnych czasach dostępu szybsza będzie ta która ma niższy czas dostepu. Nie pamiętam tylko gdzie to czyatłem i czy przypadkiem nie odnosi się to do pamięci na kartach grafiki, ale przecież to to samo niemalże.
    A do pocztania http://benchmark.pl/ i tam odszukaj artykuł "Pamięć i jej rodzaje Część 2" nawet nie wiem czy tam tego nie napisali
    pzdr

    lubię robić nic

    1. dzięki , el chupa 11/08/04 13:36
      tego artykułu nie widziałem
      pozdro

      *homo homini lupus est*

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL