Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Master/Pe 14:46
 » DYD 14:43
 » soyo 14:42
 » madsheep 14:38
 » Wedelek 14:37
 » Nepomucen 14:37
 » Dexter 14:31
 » 247 14:31
 » KHot 14:23
 » Menah 14:21
 » MARtiuS 14:21
 » alkatraz 14:19
 » rooter666 14:18
 » Venom79 14:17
 » XepeR 14:12
 » Demo 14:05
 » elliot_pl 14:05
 » sszpila 14:03
 » Wolf 13:48
 » Guli 13:48

 Dzisiaj przeczytano
 79183 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Buczący transformator w głośnikach SAMSUNSG SMS-5100 , axion 10/08/04 23:56
Od pewnego czau z głośnika niskotonowego zaczeło wydobywać się nieprzyjemne buczenie. Po zdjęciu obudowy zlokalizowałem dźwięk wydawał go transformator ,czy to znaczy że transformatorek powoli schodzi z tego świata?

  1. to znaczy że transformator jest do dÓpy , szpieg Szoguna 11/08/04 00:22
    tzn. niestarannie wykonany. Jeżeli przy okazji się grzeje to można podejrzewać go o chęć przejścia do krainy swobodnych elektronów :)

    Zanim zaczniesz szukać zamiennika upewnij się, że to buczy trafo a nie głośnik.

    piwo ... hmmm - to pewnie się pije :)

  2. nie... nie szogun, to nie takie proste... , fiber 11/08/04 05:30
    z przydźwiękami transformatorowymi w audiofilskim sprzęcie HiFi podłączonym do kompa walczę od ZAWSZE!
    @axion: każda konfiguracje audio jest inna, więc musisz sam wszystko wypróbować. U mnie na przykład pomogło odłączenie anteny kablowej TV od całego sprzętu... Mam wszystko "hiper-biper" ale nie mogę podłączyć telepudła... nie pytaj mnie dlaczego...
    wszystkie przewody podwójnie ekranowane! Nawet mój brat (mgr)elektronik-akustyk nie potrafił tego wytłumaczyć.
    pzdr.

    Analiza uryny może wykazać chorobę
    jednostki, analiza urny chorobę
    społeczeństwa

    1. od niedawna , axion 11/08/04 07:57
      Cały czas było wszystko wporządku dopiero od jakiś 3 tygodni zaczęło buczeć a w pobliżu głośników nie pojawiło się żadne nowe urządzenie elektroniczne czy elektryczne.

    2. nie chce obrazac ... , Olo 11/08/04 10:15
      ... twojego brata (a tak sie tez sklada ze jestem (mgr) i zajmuje sie elektroakustyka) ale moim zdaniem wyglada to na standardowy problem wynikajacy z petli masy - przy kablowce zdarza sie to nagminnie. Nalezy albo kupic specjalny separator antenowy albo samemu go sobie zrobic - musisz podlaczyc przewod antenowy przez szeregowe kondensatory (zyla przez kondensator i ekran przez drugi kondensator - powinno dac sie to upchnac w wiekszej wtyczce antenowej) rzedu 1-10 nF/630V albo cos kolo tego.

  3. mam to samo , martinezz 11/08/04 06:14
    na tych Samsungach od kilku miesiecy

    vaio fz11l

  4. wiesz.. , siarenka 11/08/04 09:59
    jakbys mial tyle okresow na sekunde co transfomator to tez bys buczal ;)


    PS tak mi sie skojarzylo :P

  5. już sobie poradziłem dzięki , axion 12/08/04 20:39
    Kupiłem nowy trafo zazżywam pełni dźwieków bez buczenia. Sprzedawca w sklepie powiedział że "w trafo dzwoniły blachy" ale można by go polakierować tyle że lakier był droższy od nowego a nie chciało mi się latać po serwisach.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL